Ülo Toomsalu • 19. juuni 2000 kell 6:08

Balti Elektrijaama sulgemine jätaks Narva külma kätte

Homme valitsuses arutlusel olev Balti Elektrijaama sulgemine tooks kaasa lisakulutusi Narva linna soojusega varustamisel, muudaks Eesti elektri välismaale müümise raskemaks ning jätaks tööta ligi tuhat inimest, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Balti elektrijaama sulgemine on erastamisele alternatiivne võimalus,' ütles elektrijaamade erastamise läbirääkimiste Eesti rühma juht Raivo Vare.

Ligi tuhande töötajaga Balti Elektrijaam toodab praegu Narva linnale soojust. Vare sõnul kuluks uue soojussüsteemi loomiseks 80 miljonit krooni.

Ka majandusminister Mihkel Pärnoja sõnul pole võimalik Balti Elektrijaama kohe sulgeda, sest Narva vajab soojatootmist. 'Sulgemine kaugemas tulevikus oleneb sellest, kui palju otsustatakse Balti Elektrijaama renoveerimisse investeerida,' lisas ta.

'Läbi Balti Elektrijaama lähevad ühendused näiteks Venemaale ja Kaliningradi,' ütles Eesti Energeetikakeskuse juhataja Märt Mõtus. Tulevikus on Mõtuse hinnangul võimalik Eesti elektrit ka eksportida, seega ei ole Balti Elektrijaama täielik sulgemine mõttekas.

'Majanduslikult võiks see esialgu kokkuhoidu anda, aga pikemas perspektiivis ei oleks see kasulik,' ütles Mõtus. Tema sõnul oleks kõige mõistlikum jätta Balti Elektrijaam tööle, kuid enamik NRG Energy investeeritavast rahast tuleks paigutada Eesti Elektrijaama.

Samuti ähvardab Balti Elektrijaama sulgemine jätta töökohata ligi tuhat elektrijaama töötajat.

Ka Narva elektrijaamade erastaja NRG Energy Eesti juhataja Hillar Lauri sõnul peaks mõlemad jaamad ikkagi tööle jääma. 'Meie nägemus on, et mõlemad elektrijaamad jätkavad tööd, see tähendaks ju ka elektrikute ja kaevurite töökohtade säilimist,' ütles ta.

Hetkel kuum