Inno Tähismaa • 20. september 2000 kell 9:12

Peaminister Mart Laar: Eesti eesmärk on liituda OECDga

Peaminister Mart Laar kohtus täna maailma arenenud riikide majandusgrupi (OECD) asepeasekretäri Seiichi Kondoga ja ütles, et Eesti eesmärk on OECDga liitumine, teatas valitsuse pressiteenistus.

Valitsusjuhi kinnitusel peab Eesti ja OECD vahelise koostöö edasiarendamise loogiline lõppetapp olema meie liikmestaatus OECDs. Laar ütles külalisele, et Eestis prioriteediks seatud ettevalmistused Euroopa Liiduga liitumiseks on samaaegselt ka töö teiste rahvusvaheliste organisatsioonide, sealhulgas OECD liikmestaatuse saavutamisel.

Külaline kinnitas, et OECD-s on alustatud diskussiooni laienemiseks ja organisatsioon on avatud sarnaseid väärtusi kandvate riikide liitumiseks.

Peaminister ütles, et Eesti pool hindab kõrgelt OECD Balti regionaalprogrammi (BRP) kui konkreetset koostöövormi Eesti ja organisatsiooni vahel. BRP eesmärk laiemas tähenduses on Eesti, Läti ja Leedu integreerimine maailmamajandusse ning kitsamas tähenduses Eesti, Läti ja Leedu üldise elustandardi tõstmine.

OECD asutati 30. septembril 1961. aastal ning ta ühendab endas 29 tööstuslikult arenenud riiki ja selle põhifunktsiooniks on liikmetevahelise koostöö edendamise kaudu majandus- ja sotsiaalpoliitika analüüsimine ning täiustamine.

Hetkel kuum