Ülo Toomsalu • 2. oktoober 2000 kell 6:48

Võrtsjärve piirkond alustab üldplaneeringu tegemist

Võrtsjärve Sihtasutuse projekt 'Võrtsjärve piirkonna üldplaneering' sai Phare CBC Väikeprojektide Fondist raha, kirjutab Sakala.

'Summa pole küll veel laekunud, kuid sisuline arutelu projekti teostamise võimaluste üle on alanud,' teatas Võrtsjärve Sihtasutuse juhataja Jaanika Kaljuvee. Esimene avalik projekti arutelu on 11. oktoobril Tartumaal Rõngu vallas Valguta koolimajas, kus peetakse Võrtsjärve piirkonna arengu konverentsi.

Jaanika Kaljuvee sõnul on projekti eesmärk koostada Võrtsjärve piirkonna üldplaneering ja seitsme järve ümbritseva omavalitsuse osaplaneering. Selle koostamisel võetakse aluseks Võrtsjärve piirkonna viie aasta arengukava ning otsustusprotsessi kaasatakse ka eri huvigruppe, elanikke ja võtmeisikuid.

'Projekti pikemaajalised eesmärgid on tugevdada kohalikke arengueeldusi ja luua soodsad tingimused investeeringute piirkonda tulekuks,' loetles juhataja. Veel on eesmärk juurde luua töökohti, parandada Võrtsjärve piirkonna mainet ning muuta see atraktiivseks elamis- ja puhkekohaks.

Jaanika Kaljuvee sõnul on projekti osas tulnud koostööpakkumisi ka teistelt Phare fondilt raha saanud projektidelt. Näiteks projekt 'Emajõe jõeriigi ruumilise arengu koridor' näeb eri turismini??ide (loodus- ja jõeturism) võimaluste avardumist ka Võrtsjärve piirkonnas.

Hetkel kuum