2. november 2000 kell 8:08

Kalle Muuli: Tallinna koalitsioon lahkub volikogu istungilt

Umbusaldushääletuse tulemused Tallinna linnapea Jüri Mõisa ja volikogu esimehe Rein Voogi vastu selguvad täna veel enne hääletuse algust, kui linnavõimu toetajad püsti tõusevad ja istungisaalist lahkuvad, kirjutab tänases Postimehes ajalehe uudistetoimetuse juht Kalle Muuli.

Võimuliidu väljamarss eraldab sikud lammastest. Kõhklejatel on piinlik koos vastasleeriga istuma jääda, valevandujatel pole enam võimalik saalist lahkumata poolehoidu teeselda.

Sellega on mängu ilu otsas. Kas hääletada või mitte, on siis juba üksnes maitse asi - kui saali jääb koos istungit juhatava Rein Voogiga üle 33 volikogu liikme, on Savisaar võitnud. Aga võimalus kaotada on märksa suurem.

Mõisal pole tänasel hääletusel kaotada muud kui üksnes ambitsioon tõestada end avalikus ametis eduka linnapeana. Kuid ta võib lahkuda, muretsemata oma poliitilise ja majandusliku tuleviku pärast.

Savisaarel on kaalul hulga rohkem kui üksnes edevus. Kaotus nii bravuurikalt alanud lahingus kinnistab Savisaare luuserimainet, mis kauaaegsele opositsionäärile paratamatult kipub külge jääma.

Ent erinevalt Mõisast pole Savisaarel võimalik lahkuda, teda pole väljaspool poliitikat olemas. Ütleme Savisaar, mõtleme poliitika. Kaotuse korral on Savisaarel märksa raskem opositsiooni juhina jätkata kui enne umbusaldushääletuse algatamist ja muid ametikohti pole tal kuigivõrd valida.

Seepärast on Savisaarele võit hulga tähtsam kui Mõisale, kellele poliitika ja võim ei tähenda võimalust linnarahva vara arvel end ja oma sõpru ära elatada, vaid üksnes võimalust panna end proovile.

Hetkel kuum