Ülo Toomsalu • 3. november 2000 kell 6:15

Kolmikliit lubab abi Moskva kirikule

Koostööleppe projektis Tallinna volikogu vene fraktsiooniga Rahva Valik lubab kolmikliit anda Nevski katedraali rendile Moskvale alluvale õigeusu kogudusele, kirjutab Eesti Päevaleht.

'See oli Rahva Valikule oluline punkt,' tunnistas volikogu esimees Rein Voog. 'Üritame igati kaasa aidata kahe õigeusu kiriku (Konstantinoopolile ja Moskvale alluvad kirikud - toim.) leppimisele.'

Projekti järgi antakse Toompeal asuv Aleksander Nevski katedraal pikaajalisele rendile Moskva patriarhaadi alluvuses olevale Eestis registreeritud kirikule või Nevski katedraali kogudusele.

Moskvale alluv õigeusu kirik pole Eestis seni registreeritud, kuna nende põhikiri on vastuolus seadusega. 'Eeldame, et Rahva Valik astub samme, et nad saaks end registreerida,' ütles Voog.

Tehinguid linnale kuuluvate kirikuvaradega hakkab otsustama koalitsiooninõukogu.

Kolmikliit lubab projektis, et koalitsioon soodustab mitmekeelse teenindamise osutamist linnaasutustes. 'Kuna Tallinnas ei ela ainult eestlasi, vaid ka vene keelt kõnelevaid inimesi ja välismaalasi, siis peavad ametnikud olema valmis suhtlema ka vene ja inglise keeles,' ütles Voog.

Hetkel kuum