ÄP fototoimetus • 29. november 2000 kell 22:00

Väärtpaberiinspektsiooni juhi kohale kaks kandidaati

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Hanna Hinrikuse sõnul valis komisjon vestlusvooru kaks inimest, kelle nimesid ei avalikustata. Hinrikuse sõnul toimub vestlusvoor kandidaatidega 13. detsembril.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori praegune kohusetäitja Andre Nõmm lahkub ametist juba sel reedel ning asub tööle Tallinna väärtpaberibörsile.

Kuni uue peadirektori ametisse nimetamiseni täidaks Hinrikuse sõnul inspektsiooni juhi kohuseid mõni väärtpaberiinspektsiooni või rahandusministeeriumi ametnik.

Ministeeriumi avalike suhete juht lisas, et kohusetäitja nimetamine on rahandusministri pädevuses. Kellele minister inspektsiooni juhi ülesanded annab, selgub tema sõnul kolmapäeval või neljapäeval.

Viimased kolm ja pool aastat oli väärtpaberiinspektsiooni peadirektor Marek Mägi, kes lahkus ametist tänavu sügisel.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori konkurssi viib läbi riigikantselei.

Inspektsiooni peadirektori ametipalk on 11 000 krooni kuus. Sellele lisanduvad avaliku teenistuse seadusest tulenevad soodustused.

Väärtpaberiinspektsioon vajab juhti veel vähemalt 1,5 aastaks, sest ka järelevalvete ühendamise järgselt jätkaksid senised juhid oma kohustuste täitmist vähemalt poole aasta jooksul. Finantsjärelevalve ühendamine peaks toimuma 2002. aastal.

Autor: ÄP

Hetkel kuum