4. detsember 2000 kell 22:00

Financial Times: Venemaa peaministri Mihhail Kasjanovi ja Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderi kohtumisel läinud nädalal sündis ettepanek vahetada Venemaa võlad Saksamaale osaluste vastu Venemaa ettevõtetes. Ettepanek langeb ajale, mil Venemaa peab raskeid läbirääkimisi Pariisi klubi kreeditorriikidega oma NLi ajast pärineva välisvõla restruktureerimiseks. Kreeditorid ei taha Venemaale mööndusi teha tugevate majandusnäitajate ning IMFiga sõlmimata jäänud laenukokkuleppe tõttu.

Saksamaale, mille arvele langeb 40% Pariisi klubi laenudest, on Venemaa võlgu kokku 50 miljardit Saksa marka (sh NLi lagunemise järel võetud laenud). Seni on Saksamaa olnud kategooriliselt vastu Venemaa laenude osalisele kustutamisele, väites, et Moskva on suuteline laenu täies mahus tagasi maksma.

Wall Street Journal: International Steel Industries?i plaan hakata Tallinna Sadamas töötlema Venemaa ja Ukraina terast võib sattuda USA terasetööstuse ja Washingtoni ägeda rünnaku alla, ütles USA kaubanduspoliitikaga kursis olev ametnik.

USA on maailma suurimaid ja avatumaid teraseturge, kuid kohalik tööstus kaebab järjest häälekamalt ületootmise üle globaalsel turul. Võimukas terasetööstuse-lobby on mõjutanud USA valitsust sõlmima Venemaa ja Ukrainaga lepingud nende ekspordi piiramiseks, ähvardades vastasel juhul esitada dumpingusüüdistuse.

USA kaubandusametniku sõnul võib teatud tingimustel dumpingusüüdistuse kaasa tuua ka Ukraina ja Venemaa toorme kasutamine.

Hetkel kuum