10. detsember 2000 kell 22:00

Nõustaja soovitab linnal müüa Tallinna Soojuse enamusaktsiad

Teine eelistatud erastamisviis oleks pikaajaline kontsessioon, ütles LHV partner Rain Tamm.

Müügiviisi otsustamine on Tamme sõnul poliitiline valik, misjärel saab juba välja töötada täpse erastamisskeemi ja pakkuda ka hinna.

Enamusaktsiate müümisel lähtuks nõustaja klassikalisest skeemist alates 50 pluss ühest kuni 66 protsendi aktsiate müümiseni strateegilisele parterile, märkis Tamm. Kas Tallinna Soojus ka aktsiakapitali laiendamist vajab, selgub ettevõttega lähemal tutvumisel, lisas ta. Kontsessiooni puhul on Tamme teatel peamiseks küsimuseks selle kehtestamise tingimused ja aeg, kas 20 või 30 aastaks või mingiks muuks perioodiks.

Tamm ei soovinud ka avaldada nõustaja oodatavat preemia suurust, märkides, et see sõltub otseselt töö tulemuslikkusest.

Kui Tallinn sõlmib LHVga Tallinna Soojuse erastamisnõustaja lepingu, on nõustaja valmis ettevõte erastamisprotsessi läbi viima tuleva aasta jooksul.

LHV tegi Tallinna Soojuse erastamise nõustamiseks pakkumise koos Balti Cresco Investeeringutega. Juriidiliselt nõustab pakkumist Aare Targa advokaadibüroo, tehniliselt Power Technics.

Tallinn valis LHV pakkumise parimaks reedel, hinnates nõustaja küsitud tulemuspreemiat ning kontseptsiooni ja kogemust. Kokku tegid nõustamiskonkursi teises voorus pakkumise neli firmat, paremuselt teiseks tunnistas linn PricewaterhouseCoopers?i.

Lepingu kavatseb linn pärast edukaid läbirääkimisi nõustajaga sõlmida 18. detsembril.

Tallinna Soojus on Eesti suuremate ettevõtete hulka kuuluv firma, mille 30. juunil lõppenud majandusaasta netokäive oli 693 miljonit ja kahjum 49 miljonit krooni. Kahjum tekkis peamiselt bilansi puhastamise tagajärjel.

Ettevõtte 1998.?1999. majandusaasta käive oli 822 miljonit ja kasum 3,7 miljonit krooni. Tänavu seadis Tallinna Soojus sihiks lõpetada majandusaasta kuue miljoni kroonise kasumiga. Tallinna Soojuse majandusaasta algab 1. juulil ja lõppeb 30. juunil.

Sajaprotsendiliselt pealinnale kuuluva ASi Tallinna Soojus aktsiakapital on 718 miljonit krooni.

Eelmise majandusaasta lõpu seisuga oli Tallinna Soojuse bilansimaht 976 miljonit krooni. Ettevõte müüs 2222 gigavatt-tundi soojusenergiat.

Tallinna Soojuse erastamistuluga arvestab Tallinn teiste hulgas tuleva aasta eelarves, kus varamüügiplaaniks kokku on määratud 290 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum