Kõhutäis tuleb veebileheküljelt

Vilve Torn 26. jaanuar 2001, 00:00

Äripäeva test selgitas välja parimad internetileheküljed, millelt saab vajalikku infot söögi- ja joogikohtadest üle Eesti. Võrdselt leidsid kiitust veebileheküljed www.mega.ee ja www.toit.ee.

Parima veebikülje leidmiseks tuli vastajatel läbi vaadata seitse erinevat lehekülge ning külgi pidi hindama kindlate kriteeriumide alusel. Lisaks infole ja info kättesaadavusele tuli jälgida ka külje kujundust.

Väga vajalik külg. Ära on toodud palju netipõhist infot iga söögikoha kohta, põhjalikud menüüd, asukohad linna kaardil.

Saab restorane reastada asukoha ja tüübi järgi. Meeldivad kommentaarid ? need on sisukad ning ei välju hea maitse piiridest. Usaldusväärne ja lihtne kasutada.

Meeldib kõige rohkem tellimise süsteemi ja hinnaklassi järgi otsimise võimalus. Samuti avaldavad muljet reserveerimisvõimalus, restoranide iseloomustused ja lehekülje lihtne leitavus.

Külje kujundus on sümpaatne ja rõõmus, kohe näha, et asjatundjate tehtud. Usaldusväärne ja ülevaatlik.

Lihtne kasutada, kuid lubatud hinna- ja interjööriinfot pole. Sisu küllaltki kehv. Turule võiks tulla kodulehega ikka siis, kui see on valmis, varem pole sel ju mõtet.

Positiivne on söögikohtade reastatus maade järgi. Kujundus on meeldiv: rahulikud taustatoonid ja head temaatilised fookuspildid avaleheküljel.

Vähe infot ja otsing ei tööta. Selgest, lõbusast ja lihtsast kujundusest üksi ei piisa. Muidu, vaba aega aitab küll planeerida.

Häirib see, et avalehelt peab tegema hulga klikke, enne kui vajaliku küljeni jõuda. Tundub, et lehekülg pole veel elu sisse saanud, sest ka kommentaare on Delfi kohta haruldaselt vähe ja hinnanguid viiepallisüsteemis samuti.

Seetõttu on kasutu paremal olev restoranide TOP hinnete järgi, sest esikohal on kaks korda maksimumpunkte saanud restoran.

Küsitav on Delfi toidukohtade ülevaade, kuna andmebaasis on mitu restorani, mis enam ammu ei tegutse. Meeldib, et pitsakülg on eraldi välja toodud.

Kes aadressi meelde suudab jätta, on auhinda väärt. Vaid mõne üksiku restorani kohta on lahter täidetud ning see jätab mulje, et lehekülg on alles algus- või testimisjärgus. Nupule ?lisainfo? vajutades tuleb samuti pettuda, sest enamik telefoninumbreid on puudu. Kuidas on tekkinud küljele TOP 5 (seal on vaid kaks-kolm söögikohta), jääb mõistatuseks.

Konkurentsitult mõttetuim lehekülg. Kui keegi suudab sealt mõne söögikoha kätte saada, siis võiks ta teisi ka õpetada. On küll uhke aadress välja mõeldud, kuid sisu pole suudetud tekitada. Kui lehe vasakus servas olevad aknad kunagi täituvad, moodustavad need hiigelpika joru. Lingid lehekülje ülaservast võiksid valiku avada kas uues aknas või eraldi leheküljel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing