Kalle Muuli: Peaminister peab riigimeheks saama

10. veebruar 2001, 01:37

USA eelmist presidenti Bill Clintonit ei löödud Ameerika ajakirjanduses risti selle eest, et ta ameles Valge Maja praktikant Monica Lewinskyga Ovaalsaalis, vaid selle eest, et ta hiljem oma abieluvälise seksuaalelu varjamiseks rahvale valetas, kirjutab Postimehe ajakirjanik Kalle Muuli oma kommentaaris, mis ilmus laupäevases Postimehes.

Ehkki Mart Laari kolmapäeval TV 3 uudistes öeldud sõnu Savisaare pildi tulistamise kohta ei saa kindlasti pidada otseseks valeks, on peaministri ja tema abiliste esimestel avalikel esinemistel sel teemal kõva vassimise maik, arvab Muuli.

'Kuni tänase päevani on nad hämanud, rääkinud aia asemel aiaaugust ja nimetanud Kesknädala artiklit jamaks (selle väitega võib ju paljuski nõustuda), aga pole rääkinud sellest, mida on küsitud,' kirjutab Muuli.

Muuli sõnade kohaselt poleks võibolla kahe aasta tagune tulistamisseik täna koguni üldse kõneväärt, kui poleks vassimist ja hulga laiemat tausta, mille valitsuse liikmed eesotsas peaministriga on oma käitumisega loonud ja mida Nursi juhtum nüüd tabab sama täpselt kui osava laskuri kuul märklauda.

'Me tahame näha oma riigi juhte endast paremate ja väärikamatena - just sellepärast me nad valisimegi -, aga teadmine, kui hõlpsalt kaotavad paljud valitsejad kabinetist väljudes kindla pinna jalge alt, laseb ka hõlpsasti ette kujutada, et kõik see, millest Kesknädal kirjutas, võib sulatõsi olla,'kirjutab Muuli oma kommentaaris.

Muuli sõnul on peaministri ja mitme tema kaaskondlase koolipoisilik kalduvus esimesel võimalusel vassida, tagasi ajada, kinni mätsida, ohu märk, mis teatab, et kui asi päris halb, võidakse meile ka valetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing