Uue Alcateli ekraanil kaks kella

Indrek Kald 22. veebruar 2001, 00:00

Märtsi alguses müüki jõudva telefoni seadetes saab määrata lisaks kellaegadele ka kahe linna nimed. Kui aktiveerida samast menüüst veel kahe kellaaja näitamine, siis ilmuvadki ekraanile mõlemad kellad, varustatud linnade nimedega, mille aega nad näitavad. Sõltuvalt operaatori teenustest on võimalik ka automaatselt kellaaegu sünkroniseerida. Alcatelile omaselt saab kella panna nii numbrilisel kujul kui ka seieritega aega näitama.

Kui teistel mobiilidel saab telefonimärkmikus igale nimele kinnitada ühe telefoninumbri ja Nokia 7110 puhul viis eri numbrit, siis Alcatel lubab iga inimese kohta kuni 23 eri kirjet (nimi, töökoht ja amet, detailsed aadressid, e-posti aadressid, kuus telefoni, peileri number, viis märkust jms). Selliseid andmebaase saab luua 300 inimese jaoks, lisaks telefoni SIM-kaardil olevad kuni 250 nime-numbrit.

Ka on uuel telefonil kalender, mida saab kaabli abil ühendada arvutiga, et sünkroniseerida arvuti ajahaldusprogrammi ja telefoni kalendrisse salvestatud märkmeid. Programmidest sobivad nii MS Outlook, Lotus Organiser ja Lotus Notes.

Telefonil puudub infrapunaliides, küll on olemas sisemine modem. Ettevõtjale vajalikud funktsioonid on ka kalkulaator, valuutakursside arvutaja, diktofon.

Juba varem on Alcateli heaks küljeks olnud sisseehitatud käed-vabad süsteem. Nii saab autosõidu ajal panna telefoni näiteks kõrvaistmele ning vestluspartner on ilusti läbi telefoni valjuhääldi kuulda.

Esialgsel kasutamisel võib probleeme tekitada telefoni nupustik. Nimelt asendab ekraanist üleval, antenni juures asuv klahv pikema vajutuse korral helina vibratsiooniga. Lühike vajutus sellele klahvile viib kasutaja otse telefonimärkmikuni. Teiste tootjate telefone saab samast klahvist sisse-välja lülitada.

Kiiresti saab selgeks nn juhtklahvi kasutamise. Ekraani all paiknev OK-nupp liigub paremale, vasakule, üles ja alla. Samamoodi saab juhtida liikumist telefoni menüüs.

Uue Alcateli väikseks miinuseks on ka telefoni aeglus. Näiteks lühisõnumite lugemisel ilmub tihti ekraanile arvutitest tuttav liivakella kujutis ? telefon ei suuda infot piisavalt kiiresti töödelda. Samas saab SMSe selle mudeliga hoopis kiiremini sisestada kui näiteks Ericssoni või Nokia telefonitega. Miinuspunkte teenib Alcatel ka selle eest, et lugemata SMSi ja vastuvõtmata kõne korral ilmub ekraanile sama ikoon.

Uue Alcateli mudeli puhul tuleb valida, kas eelistada WAP-funktsiooniga kuid inglisekeelse menüüga telefoni või loobuda WAPist ja kasutada eesti keelt. Eestikeelne telefon kannab nime Alcatel OT 500 ja WAPiga mudel nime OT 501.

Kahesageduslikku Alcateli uudistoodet on saada mitut eri värvi esipaneeliga. Alcateli kinnitusel hakkavad telefoni müüma Q GSMi poed ja Esmofon.

Telefoni väljavahetamise peamiseks põhjuseks oli kalendri puudumine Ericssoni mudelil T28s, mida varem kasutasin.

Alcateli suurimad plussid on hea resolutsiooniga ekraan ja kalender, mida minu eelmisel telefonil ei olnud. Olulise erinevusena võrreldes teiste telefonidega nimetan üldist nn kasutajaliidest, mis on võrreldes Nokia ja Ericssoniga hoopis teistsugune. Iseenesest väga selge ja arusaadav, aga mõnede asjade tegemiseks tuleb liiga palju klikkida. Näiteks lühisõnumi saatmisel.

Kõige raskem on selle Alcateli juures harjuda aku olukorra kohta edastatava infoga. Minul peab telefon vastu keskmiselt neli päeva, neist neljanda päeva hommikuks ei ole aku mõõdiku peal enam ühtegi pulka. Ja Alcatel ei piiksu ka, et nüüd hakkab aku otsa saama.

WAPi seadistamisel ei viitsinud ma õpetust lugeda. WAPi käimasaamiseks kulus mul oma oskusi kasutades umbes 2,5 tundi. Samas puudub mul võrdluskogemus teiste WAP-telefonidega.

Telefoni ja arvuti sünkroniseerimise võimalus oli samuti üks peamisi asju, millepärast selle telefoni üldse ostsin. Paraku ei ole keegi suutnud mulle siiamaani telefoni ja masina vahele käivat kaablit hankida ja seetõttu pole saanud seda võimalust proovida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing