Riigikantselei alustas tulemuspalga maksmist ametnikele

02. märts 2001, 10:31

Riigikantselei alustab märtsist ametnikele tulemuspalga maksmist, teatas riigikantselei pressinõunik Jaanus Rankla.

Tulemuspalga rakendamise eesmärk on suurendada tasustamissüsteemi paindlikust, lisada juurde võimalusi teenistujate motiveerimiseks ning luua võimalus iga teenistuja individuaalse tööpanuse hindamiseks ning sellel vastava töötasu maksmiseks.

Tulemuspalga arvestamise süsteem töötati välja kolme kuu jooksul koostöös konsultatsioonifirmaga Fontes. Töö käigus kaardistati tööperekonnad, tööjõuturul analüüsiti erinevates sektorites analoogsetel ametikohtadel rakendatavaid tasustamismudeleid.

Väljapaistva töö korral põhipalgale lisanduv tulemuspalk koosneb neljast komponendist. Lisaks ametipalgale võib maksta kvaliteeditasu, tulemustasu, erakorralist tulemustasu või aastatasu. Abiteenistujatele kvaliteeditasu ja tulemustasu ei rakendata.

Kvaliteeditasu makstakse ametnikule igakuiselt tingimusel, et tema teenistusülesanded on eeskujulikult, tähtaegselt ja kvaliteetselt täidetud ning teenistuja kasutab tööaega otstarbekalt.

Tulemustasu makstakse ametnikule nendel ametikohtadel, mille töö mõõtmine on võimalik projekti või projekti etapi tulemuse hindamise teel või teenistuja poolt tehtud ja Riigikantseleis, haldusalas või kogu avalikus teenistuses rakendatud arendusettepanekute eest, tähtsate või erakorraliste projektide ja ülesannete eduka täitmise ning põhiülesandevälise projekti eduka lõpetamise eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing