24. mai 2001 kell 10:57

Eesti Telefon avas Londonis võrgusõlme

1. juunist töötab Londonis Eesti Telefoni (ET) võrgusõlm, millega kasvab Eesti Telefoni interneti välisühenduste maht kolmandiku võrra ligi 150 megabitini sekundis.

Eesti Telefoni juhatuse esimehe Valdo Kalmi sõnul on Eestis kasvanud järsult nõudlus lairiba juurdepääsuteenuste järele. 'Näiteks ADSLi kasutajate arv on lähiajal jõudmas 10 000,' ütles Kalm.

'See on ka põhjus, miks otsustasime rajada võrgusõlme Suurbritanniasse ja realiseerida Tallinn-London välisühenduse koostöös firmaga Pangea. Teenusepakkuja valikul oli oluline, et uus

ühendus on füüsiliselt sõltumatu praegu Eesti Telefoni poolt kasutatavatest välisühendustest, suurendab oluliselt kogu võrgu töökindlust ning tõstab seeläbi meie teenuste kvaliteeti,' rääkis Kalm.

Eesti Telefoni põhivõrgu talituse direktori Toivo Praakeli sõnul on Londonis kõige odavam ja lihtsam realiseerida rahvusvahelisi kõne- ja internetiühendusi.

'Eesti Telefoni Londoni võrgusõlm annab võimaluse operatiivselt laiendada interneti välisühendust ning loob uusi võimalusi kõneside vahendamisel Eestisse ja läbi Eesti,' selgitas

Praakel. 'Kõik Londonis asuvad seadmed on Tallinnast jälgitavad ja juhitavad. Positiivse kogemuse korral ei jää Eesti Telefoni jaoks Londoni POP viimaseks,' sõnas Praakel.

Lisaks Londoni otseühendusele on Eesti Telefonil interneti välisühendus Rootsi kiirusega 80 megabitti sekundis, Kanadasse kiirusega 12 megabitti sekundis, Lätti kiirusega 2 megabitti sekundis ja Venemaale kiirusega 8 megabitti sekundis.

Tänu interneti välisühenduste läbilaskevõime suurendamisele muutub kvaliteetsemaks ja kiiremaks Atlase klientide internetiühendus.

Hetkel kuum