Ülo Toomsalu • 7. august 2001 kell 7:33

Pärnumaa ootab Euroopa Liidult 120 miljonit krooni kanalisatsiooniraha

Euroopa Liit on lähiaastail valmis Pärnu ja Sindi linnale ning Paikuse ja Audru vallale tegema vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitamiseks 120 miljoni kroonise rahasüsti, kirjutab Pärnu Postimees.

?Euroopa Liidu abi parandaks kuni 7000 inimese elukvaliteeti,? väidab Pärnu abilinnapea Erni Metsal. ?Pärnul kuluks vähemalt kümme aastat, et sama töö oma eelarve rahaga ära teha. Seni oleme suutnud vee- ja kanalisatsioonitorustike ehituseks eelarvest välja pigistada kõige rohkem 15 miljonit krooni aastas.?

Suuruselt Pärnu poole aastaeelarvega võrreldav ettevõtmine läheb maksma kokku ligikaudu 160 miljonit krooni. Abi tingimuste kohaselt peab 25 protsenti rahast tulema abi vajajatelt endilt, olgu selleks siis riik, vald, linn või mõni teine kohalik koostööpartner. Metsali andmeil on ettevalmistamisel välislaenu taotlemine.

Abiraha jagamise suhtes on neli omavalitsust jõudnud kokkuleppele, et Pärnu saab 100 miljonit, Audru 30 miljonit ning Audru ja Paikuse kümme miljonit krooni. Viimased kümme miljonit krooni jagatakse pärast ehitiste tööjooniste valmimist, kui selgub tööde täpne maksumus.

Pärnu tahab abiraha eest ehitada Raekülla ja Vana-Pärnusse vee- ja kanalisatsioonitorustikke, paigaldada Pärnu jõe alla suure läbimõõduga veetoru ja kaks kanalisatsioonikollektorit ehk düükrit.

Audru vald kavatseb abiraha eest ehitada vee- ja kanalisatsioonitorustikud Pärnu piirist kuni Valgeranna puhkealani, mis annab võimaluse ehitada Pappsaarest Audru poole uue elurajooni.

Paikuse vald tahab rajada vee- ja kanalisatsioonitorustikke ning renoveerida olemasolevaid Paikuse ja Sindi vahelises elurajoonis. Sindi kavandab samasugust tööd linna põhjaosas.

Hetkel kuum