Raivo Sormunen • 24. oktoober 2001 kell 22:00

Merko ja EVP tõid turule vaheldust

Eile jäi peamine roll Tallinna börsil Hansapanga aktsia kanda, mis päev pärast kvartalitulemuste avaldamist püüdis kinni 140 krooni joone. Tavapäraselt tugevamat kauplemisaktiivsust näidati aga Merko Ehituse ja EVPde vastu.

Kuus päeva allpool 140 krooni joont tiirelnud Hansapanga aktsia jaoks tähendas olulise hinnataseme kättesaamine 1,3 päevast tõusu.

?Inimesed tunnevad panga tulemuste tõttu siiani ennast positiivselt, kuid samas ei ole näha mingit ostusurvet ning seetõttu tundub, et aktsia hind stabiliseerub praeguse hinnataseme juures,? ütles uudisteagentuurile Reuters Ühispanga maakler Märt Helmja.

Kuigi Hansapanga Grupi kvartali puhaskasum oli väga hea, tuntakse turul muret panga madalate laenuprovisjonide, suurenenud kulutaseme ja varade mahu kahanemise pärast.

Euroopa turul jätkus eile maaklerite sõnul tugev liikumine kaitsvatest aktsiatest tehnoloogiasektorisse. See aga ei aidanud Eesti Telekomi, mille aktsia hinnanoteeringud jäid eile peaaegu muutumatuks. Kuna eilse viimase tehinguna registreeriti müügitehing sulgus aktsia 56 kroonil ehk 1,8 madalamal kui päev varem.

Tavapärasest suurem aktiivsus tabas eile Merko Ehituse aktsiat ja EVPd. Kaheksa viimase kuu suurimat päevakäivet näidanud ehitusfirma aktsia sulgus 36,20 kroonil ehk 0,8 kõrgemal, kui temaga viimati börsil kaubeldi.

Aasta aktiivseim päev oli ka EVP-l, mis odavnes 2,7, tasemeni 58,1 senti. Languse põhjuseks on suure tõenäosusega rahandusministeerium, kes võib teha ettepaneku EVP eluea pikendamiseks.

Hetkel kuum