Inge Rumessen • 30. oktoober 2001 kell 8:58

Ühisliising 36 mln krooniga kasumis

Ühisliisingu AS teenis selle aasta esimese üheksa kuuga puhaskasumit 36,5 miljonit krooni, sellest 3. kvartalis 13,5 mln. Kogu Ühisliisingu grupi puhaskasum kolmanda kvartali lõpuks oli 31,2 miljonit krooni.

Ühisliisingu juhatuse esimehe Mart Altvee sõnul on Ühisliising säilitanud 2001. aasta esimesel poolel saavutatud head efektiivsusnäitajad ning tegevuskulude ja tulude suhe on säilinud 28 protsendi tasemel. Samal ajal on portfellimaht Ühisliisingu töötaja kohta kasvanud 29 miljonilt kroonilt 36,9 miljoni kroonini.

Hoogustunud on Ühisliisingus sõlmitavate faktooringlepingute kasv. Aasta algusega võrreldes on Ühisliisingu faktooringu turuosa kasvanud üle 10 protsendi, moodustades ligi 40%.

?Ka Ühisliisingu uued projektid on hästi edenenud,? märkis Mart Altvee. ?Tänaseks moodustab aprillis käivitunud internetipõhise müügikanali kaudu automüüjate juures sõlmitavate ÜHISELT liisinglepingute maht keskmiselt 20% igakuistest uutest sõidukiliisingu lepingutest,?.

2001. aastal on Ühisliising sõlminud 5988 liisinglepingut kogusoetusmaksumusega 1,3 miljardit krooni. Aasta algusest on Ühisliisingu varad kasvanud 32 protsenti 2,7 miljardi kroonini. Paranenud on Ühisliisingu varade struktuur, tulutoovad aktivad on kasvanud kolme kvartaliga 35,5% võrra.

Ühisliising on suuruselt teine Eesti liisingfirma, mille 100% aktsiate omanik on Ühispank.

Hetkel kuum