Andres Reimer • 9. november 2001 kell 15:06

Suurettevõtjad ei saada Laarile märgukirja

Suurettevõtjate assotsiatsiooni juhatus loobus täna peaminister Mart Laarile täiendavate ettepanekute tegemisest majanduskeskkonna parandamiseks, keeldudes samas kommenteerimast tänast arutelu.

Assotsiatsiooni juhatus arutas täna Eesti majanduskeskkonna parandamise ettepanekuid, milles kesksel kohal seisab suhete parandamine Venemaaga ja kulude kokkuhoid. Suurettevõtjate arvates on Eesti majanduskeskkond viimasel ajal halvenenud, mis peegeldub maksukoormuse ja bürokraatia hiilivas kasvus ning riigi haldussuutlikkuse ja reaalmajanduse sektori töökohtade arvu vähenemises.

Valitsus peaks assotsiatsiooni liikmete arvates välja töötama mitu arengustsenaariumit olukorra kontrollimiseks.

Assotsiatsiooni juhatuse liikmed kaalusid võimalust Laarile ühise märgukirja koostamist Eesti Kaubandus- Tööstuskoja ning Tööstuse ja Tööandjate Keskliiduga, kuid loobusid sellest. ?Kirja ei tule, samuti ei kommenteeri ma arutelu,? ütles assotsiatsiooni peadirektor Jaak Saarniit.

Assotsiatsioon loobus kommentaaridest tõenäoliselt põhjusel, et Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman seadis valitsuse poole pöördumise kahtluse alla. Venemaaga suhete parandamiseks pole mõtet valitsusele ettepanekuid teha, sest Venemaa ei ole suhete klaarimisest praegu huvitatud, ütles Luman.

Ettevõtlusorganisatsioonide koostöölepingu alusel on tööandjate liit valmis ühispöördumist arutama, ütles neljapäeval liidu juhatuse esimees Jüri Käo.

Hetkel kuum