4. detsember 2001 kell 8:03

Börsiülevaade: passiivsus võib täna Tallinnas jätkuda

Euroopa börse tõotab täna toetada peamiselt kütusesektor, kuna Venemaa on lubanud lõpuks oma naftapumpamist koomale tõmmata. Tallinna börsi see mõjutama ei peaks ning suure tõenäosusega tuleb eilsega sarnane passiivne kauplemispäev.

Tehingute aktiivsuse osas algas jõulukuu Tallinna Väärtpaberibörsil viimase aasta ühe mannetuima päevaga. Sellest hoolimata maaklerid ei maganud ning mitmete väärtpaberite hinnanoteeringud liikusid tavapärasest märksa suuremate amplituudidega.

Jaanuari keskpaigast pidevalt pealpool 60 krooni piiri püsinud Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia sulgus 59 kroonil ehk 4,8% miinuses.

Kuigi aktsia kauplemisaktiivsus oli ahtake näitasid maaklerite poolt allatoodud hinnanoteeringud investorite pettumist ettevõtte möödunud reedel avaldatud kolmanda kvartali majandustulemustes.

Kestvas jaekaubandussõjas on kaubanduskontsern küll kiirelt kasvamas, kuid laienemine on tugevalt löönud ettevõtte rentaabluse tootlust, mis vajus möödunud kvartalis 1,3%.

Kuigi aktsia kukkus eile kiirelt, on ka praeguse hinnataseme juures Tallinna Kaubamaja üks kallimalt hinnatud Tallinna börsi ettevõtteid. Kõrge hinnataseme peamine põhjus on see, et ettevõtet peetakse seniajani potentsiaalseks ülevõtmiskandidaadiks mõne veel suurema jaekaubandusketi poolt.

Investorite huvi lahtus ja hind langes möödunud nädala kolmapäeval 7% üles lennanud EVPl <GR#EE.EVP> . Eilse päeva tulemuseks jäi 62,5 senti ja 5,3% langust.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia talus möödunud nädalalõpu koondamisuudist aga hästi, tõustes eile 0,7% tasemeni 148 krooni.

Hetkel kuum