Kaja Koovit • 7. detsember 2001 kell 8:40

Argentina sunnib riigi pensionifonde riigivõlakirju ostma

Argentina valitsus teatas, et sunnib kohalikke pensionifonde ostma 2,3 miljardi dollari (40,5 miljardi krooni) eest uusi riigivõlakirju ning kasutab saadud raha valitsuse palkade maksmiseks, edastab AFX The Wall Street Journali uudist.

Argentina valitsus teatas, et konverteerib pensionifondide varad valitsuse võlakirjadeks ja kasutab saadud raha aukude lappimiseks, samal ajal kui riik anub rahvusvahelist Valuutafondi ja välismaalastest võlakirjaomanikke nõustuma riigi päästeoperatsiooniga, edastas Briti Guardian.

Argentina majandusminister Domingo Cavallo lendas Washingtoni, et kohtuda IMFi juhtidega, sest viimased olid kinnitanud, et ei laena Argentinale loodetud 1,26 miljardit dollarit.

Wall Street Journali teatel keeldus Cavallo garanteerimast, et välismaised võlakirjaomanikud saavad tagasi kogu laenuks antud raha.

Kui Cavallolt küsiti pressikonverentsil, kas Argentina kavatseb oma võlakohustusi järgmise 90 päeva jooksul täies mahus täita vastas Cavallo: 'Ma vastan sellele küsimusele ainult siis, kui selle esitavad võlausaldajad.'

Maailmapanga presdient James Wolfensohn teatas, et pank hoiab avatuna juba olemasolevad krediidiliinid, kuid uusi toetusi ei kaaluta enne, kui Argentina sõlmib uue laenulepingu IMFiga.

Cavallo kinnitas ajakirjanikele, et Argentina esmamure ei ole mitte riigi välisvõla teenindamine, vaid prioriteediks on riigiteenistujatele palga maksmine ja pensionid.

'Valitsuse prioriteet on pensionid, riigiteenistujate palgad ja riigi normaalseks funktsioneerimiseks vajalikud maksed,' lausus ta.

Hetkel kuum