Rasked ajad nõuavad hoolikaid valikuid

Kaja Koovit 17. detsember 2001, 00:00

Et terasid sõkaldest eraldada ning paremate ettevõtete aktsiaid leida, kammis ajakiri Fortune läbi järgmisel aastal majanduses tõenäoliselt võtmerolli mängivad sektorid ? tehnoloogia, finantsteenused, energia, tervishoiu, tarbekaubad ja meelelahutuse.

Pärast tosina investeerimisspetsialistiga konsulteerimist leiti kolm võimalikku teed, kuidas investorid saaksid sektorile läheneda ning sealt investeerimiseks sobilikke aktsiaid leida.

Esimene võimalus on välja valida sektori kõige kindlam aktsia ehk tööstusharu liider. Ettevõtte rahavood peavad olema kindlad ja firma peaks suutma majanduses toimuvate muutustega kaasas käia ehk siis langust taluma ning suutma tõusust kasu lõigata.

Teise võimalusena võib valida küll mõnevõrra kõrgema riskiga, aga ka suurema kasvuväljavaatega ettevõtteid ehk selliseid, millel on lootustandvaid uusi tooteid, seni avastamata võimalusi või silmnähtavalt madalale surutud aktsia hind.

Kolmas võimalus on mõeldud neile investoritele, kes tunnevad end kindlamini, kui vara on rohkem hajutatud ning sellisel juhul tuleks valida fondide vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing