Ülo Toomsalu • 18. juuli 2002 kell 8:27

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Riigikohtu otsus oli ainumõeldav ning põhiseaduslikel vaidlustel ongi enamasti poliitiline tähendus, ütles eksjustiitsminister Paul Varul.

Välisminister Kristiina Ojuland kinnitas eile, et ta ei saa enam jätkata koostööd kantsler Indrek Tarandiga, kes juhtis purjuspäi ametiautot ning sõimles avalikult välisministeeriumi suvepäevadel.

Kuumad ilmad ning uued tooted suurendasid järsult joogi- ning jäätisetootjate müüginumbreid, mistõttu mitmed ettevõtted prognoosivad rekordiliselt edukat aastat.

Postimees:

Tallinna tervisekaitsetalitus kardab, et eile kõigis Põhja-Eesti supluskohtades võimutsenud ja inimestes segadust tekitanud sinivetikad võivad sattuda Ülemiste järve ja Narva veehoidlasse, mille vett joovad tuhanded inimesed.

Inimeste suurenev optimism ning üha soodsamad laenutingimused tõstsid mais eluasemelaenude käibe rekordilise 459 miljoni kroonini, mis on 72 protsenti rohkem kui aasta varem.

Tallinna ja Helsingi vahel kiirlaevaliiklust korraldava AS Nordic Jetline?i laevade töötajad nõuavad tagasi oma raha, mille firma kandis ametiühingutele, mille liikmed eestlastest meremehed pole.

SL Õhtuleht:

Eile pärastlõunal lendas Osman Kebabi kõrval Tammsaare teel õhku menuka söögi-koha omanike ringi kuuluva mehe Hyundai d?iip. Õnneks juht ega möödakäijad plahvatuses viga ei saanud.

Ameerika miljardärärimees Carl Ruderman seilas nädalavahetusel oma luksusjahiga Kuivastusse ja õhtustas Pädaste mõisas. ?Sellise mulje jättis ta küll, et talle absoluutselt ei loe, mille peale raha kulutab,? ütleb temaga kohtunud saarlane.

Pärnu Postimees:

Reklaamibüroo Pretty koos Pärnu linnavalitsusega andis kahe ja poole nädala jooksul linlastele ning külalistele võimaluse hääletada Pärnu viisakate teenindusasutuse poolt. Esikoha 350 eelistajaga endale nabinud Lepa kaubakeskus edestas üsna tihedalt kannul käinud Pärnu postkontorit 23 häälega.

Sakala:

Järvamaal Mäo asula lähedal põrkas eile vastutuleva pakiautoga kokku Viljandi ja Rakvere vahel sõitjaid vedav väikebuss, milles olnud kolm inimest sattus haiglasse.

Virumaa Teataja:

Rakveres Laada tänavas kerkib suur ja uhke kaubanduskeskus, mille ruumes avab septembris uksed ka A-Selveri ASile kuuluv kauplus.

Sellel aastal järsult langenud liha- ja piima kokkuostuhinnad annavad suurima tagasilöögi just piimakarjakasvatajatele, sea- ja lihaveisekasvatajad tulevad veel toime.

Hetkel kuum