15. august 2002 kell 8:21

Sonera skandaalil pole veel lõppu

Soome õiguskantsler laiendab uurimist Soome telekommunikatsioonioperaatori Sonera 3G litsentsiostu asjaolude selgitamiseks firma juhtkonnale.

Rootsi ja Soome lehed kirjutavad täna, et lisaks 25 praegusele ja endisele ministrile tuleb aru anda Sonera endistel juhtidel Aulis Salinil ja Kaj-Erik Relanderil ning Sonera nõukogu liikmetel.

Skandaal Soneras, mis keerleb küsimuse ümber kuidas oli võimalik, et riigi kontrolli all olev firma kulutas ligi 67 miljardit Eesti krooni tänaseks väärtusetuks osutunud Saksa 3G litsentsile, jätkub.

Peamine küsimus on praegu, kas valitsus andis tehinguks loa. Sonera juhatuse liikmete sõnul kinnitas tollane juhatuse esimees, et luba oli olemas. Et valitsust esindab Soneras sideministeerium, on pilgud pööratud tollasele ministrile Olli-Pekka Heinonenile, kes eitab tehinguks loa andmist.

Soome õiguskantsleri seisukoht tegelikult Soneras toimunust peab valmis olema septembris. Et õiguskantsler nüüd üle kuulab ka firma juhid on tavatu, sest kantsleri kompetents erafirmadele ei laiene, märgib Dagens Industri.

Hetkel kuum