Silva Männik • 26. september 2002 kell 11:01

Kalle Jürgenson: 2003. aasta riigieelarve viga on tema kulupõhisus

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kalle Jürgenson peab järgmise aasta riigieelarve eelnõu peamiseks veaks seda, et tegu on valitsuse kulueelarvega.

Jürgenson selgitas, et järgmise aasta eelarve puhul on väga häiriv see, et teostuslikult on tegu kulueelarvega, kus esmalt reastati lähtuvalt valimisteaastast ja muudest vajadustest oluliseks peetud kulud ja siis alles hakati nende katteks tulusbaasi otsima. See on kahjuks peamine järgmise aasta eelarve tunnusjoon, märkis Jürgenson.

2003. aasta riigieelarve on Eestis esmakordselt defitsiidiga, mis on 384 miljonit krooni. Riigieelarve puudujääk on peaminister Siim Kallase varasemate ütluste kohaselt aktsepteeritav majandussurutise tingimustes, kui eelarve tulud on aastaga kokku kuivanud ja kulutusi kärpida pole enam võimalik.

Jürgensoni sõnul aga majandussurutisega selle katastroofilisuse mõttes veel tegu ei ole. Ta ütles, et nõustub Eesti Panga väitega, et peame olema oluliselt ettevaatlikumad, kui seda senine valitsuse käitumine näitab. ?Kui rääkida järgmise aasta eelarve kasvust, mis on peaaegu võrdne majanduskasvuga, siis minu meelest on see natukene liiga optimistlik,? lausus Jürgenson.

Hetkel kuum