Peeter Raidla • 16. oktoober 2002 kell 14:13

Viimsi vallavanem: Esmar tegeleb väljapressimisega

Viimsi vallavanem Kaido Metsma on veendunud, et tänasel järeloksjonil koolimaja ostnud AS Esmar tegeleb otsese väljapressimisega.

Metsma väitel on tegu peidetud tehinguga, mille eesmärk on üks: muuta kuni 2004. aastani kehtiv tasuta kasutusvalduse leping tasuliseks ning teenida täiendavalt 4 miljonit krooni tulu.

Vallavanema arvates pidi Läti firma, kellele Esmar koolihoone müüs kes ei suutnud kuidagi ostu eest tasuda, olema otseselt Esmariga seotud. Vaid tänu sellele tehingule sai Esmar panna koolihoone enampakkumisele. Metsma väitel võib Läti firma olla ka Esmari varjatud tütar.

Kaido Metsma sõnul on juba kuu aega tagasi alustatud koolihoone sundvõõrandamise menetlust, mida ajab Jüri Raidla juhitav advokaadibüroo. See protsess on aga pikk ja kestab vähemalt aasta.

Metsma meenutas, et umbes kolm aastat tagasi, vahetult enne Esmari endise suuromaniku Kaljo Visnapuu surma jõudis vald temaga kokku leppida selles, et Esmar loovutab koolihoone ja ka lasteaia hoone vallale ning vald annab talle vastutasuks vaba maad. Nädal enne notari juures kokkulepitud aega aga Visnapuu suri ning lesk müüs osaluse Esmaris Toomas Toolile.

Esmar päris omal ajal õigusjärglasena valdava osa kunagise jõuka Kirovi-nimelise kalurikolhoosi varadest.

Hetkel kuum