Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2002 kell 6:11

PM: Eesti Posti juhib ikka Alo Streimann

Eesti Posti peadirektori ametikohast loobuma sunnitud Alo Streimann on praegu firmajuhi kohusetäitjana siiski Eesti Posti tegelik juht.

Streimann nimetati postifirma nõukokku tänavu juunis ning esialgu oli tema kõige kindlam kandidaat firma peadirektori kohale. Ettevõtte senine juht Tarmo-Jaan Tõeleid jäi suvest pensionile ning seetõttu vajas koht täitmist, kirjutab Postimees.

Varem Keskerakonnaga tihedalt seotud olnud Streimann oli uuele kohale soosik ka majandus- ning teede- ja sideminister Liina Tõnissoni silmis, kelle haldusalasse Eesti Post kuulub. Plaani nurjasid aga avalikkuseni jõudnud teated Streimanni varasemate pattude kohta.

Nimelt kuritarvitas mees Kohta-Järve Soojust juhtides firma krediitkaarti, ajades segamini enda ja firma rahakoti. Ette heideti mehele ka seda, et ta põhjustas aastate eest avarii, kuid ei soostunud selles kannatada saanud inimeste ees oma kohustusi täitma.

Eesti Posti nõukogu esimehe Kalev Kaalu sõnul teeb Streimann tööd peadirektori kohusetäitjana korrektselt ning nõukogul ei ole talle midagi ette heita. Samas ei soostunud ta kommenteerima võimalust, et Streimannist saab firma tegelik juht, kuigi paljud on sellele vastu olnud.

Nimelt teatas Streimann pärast pattude avalikuks tulekut, et ta ei soovi peadirektoriks kandideerida ning jätkab oma tööd Eesti Posti juhatuse liikmena. Peadirektori kohusetäitjaks nimetamine tähendab, et võim firmas on ikkagi tema käes.

Kaalu sõnul on nõukogu volitanud teda pidama firma kolme juhatuse liikmega läbirääkimisi selleks, et keegi juhatuse esimeheks hakkaks. Nimelt näeb seadus ette, et ettevõtte juhatuse esimehe peavad enda seast valima juhatuse liikmed.

Kui juhatuse liikmetest keegi aga peadirektori kohta vastu ei võta, on nõukogul õigus juhatuse volitused lõpetada ning uued inimesed otsida.

Eesti Postile tähendaks see suuri lisakulusid. Nende vältimiseks püüab nõukogu, kelle kuuest liikmest kolm on keskerakondlased, tõenäoliselt veenda Streimanni oma avaldusest lahti ütlema ning ka ametlikult peadirektoriks hakkama.

Hetkel kuum