21. november 2002 kell 10:55

Telekomisektor tõstab Põhjala börse

Eileõhtune tehnoloogiasektori ralli teisel pool suurt lompi on oma jälge jätmas ka Põhjala börside tänasesse päeva.

Rootsi maaklerite sõnul jätkub turul eile õhtul alanud tõus. Investorite arvates on väärtpaberid hetkel turul odavad ning eriti kaubaks läksid telekomisektori ettevõtete aktsiaid, kirjutab uudisteagentuur AFX.

?Inimesed tunnevad üha kindlamalt, et turu põhi on ületatud ning ei taha seetõttu paadist maha jääda?, kirjeldas olukorda üks Rootsi turu maakler.

Ericssoni aktsia liikus kell 12:45 Stockholmi börsil juba 9,55 Rootsi kroonil ehk 5% plussis. Nokia aktsia oli samaks ajaks kerkinud Helsingi börsil 4,5%, tasemeni 18,76 eurot.

Täna hommikul teatas Rootsi telekomioperaator Telia, et täpsustatud andmete kohaselt aktsepteeris 95% Sonera aktsionäridest Teliaga ühinemise.

Mõlemad olid sektori hea meeleolu kui ka antud uudise peale kella 12:45 tõusnud keskmiselt 2%.

Telekomisektori tõus on kõva, kuigi analüütikud oma väljakutsetega seda ei teata.

Kui näiteks üleeile andis Ericssoni aktsiale müügisoovituse Deutsche Bank ja eile hindas J.P. Morgan aktsia õiglaseks väärtuseks 5 Rootsi krooni, siis täna teatas investeerimispank Lehman Brothers oma klientidele saadetud raportis, et soovitab ühes Allianz AG, AstraZeneca PLC ja Deutsche Bank aktsiatega lühikeseks müüa (aktsia languse peale mängida) ka Ericssoni aktsiat.

Kas on tegu sellega, et need investeerimispangad on ise rongist maha jäänud või on tegemist tõesti uue mulli tekkimisega, seda näitab aeg.

Hetkel kuum