27. november 2002 kell 9:27

Riigiasutuste raamatupidajad ei saa enam juhtnööre

1. jaanuaril 2004 riigiasutustele jõustuv raamatupidamise seadus eeldab iseseisvust, sest kaovad juhtnöörid stiilis 'puust ja punaseks.'

'Raamatupidamise üldeeskiri hakkab sarnanema pigem standardile, mitte ei ole 'puust ette ja punaseks,' nagu praegused rahandusministeeriumi määrused,' iseloomustas rahandusministeeriumi nõunik Guido Viik normatiive, mis rakendavad uue seaduse riigiasutustes.

Viigi sõnul aitavad muudatused kaasa sellele, et raamatupidajad riigisektorist oleks võimelised kandideerima tööle erasektorisse ja vastupidi.

Riigiasutustel on uut töökvaliteeti nõudva seadusega harjumiseks aasta kauem kui eraettevõtetel, kelle jaoks veel Riigi Teatajas avalikustamata raamatupidamise seadus hakkab kehtima juba kuu aja pärast.

Raamatupidamise toimkonna juht Ago Vilu on varem toonud aastase ajapikenduse põhjuseks asjaolu, et riigiametnikke ei suudeta piisavalt kiiresti koolitada.

IASil põhineva raamatupidamise rakendamine riigiasutustes lihtsustab oluliselt avalikkuse võimalust riigi raha kasutamist jälgida, sh teeb kergemaks ajakirjanike töö.

Hetkel kuum