• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Peokoha eest kuni pool miljonit krooni

  - Maardu
  - Maarjamäe loss- Saku- Sausti- Saue
  Mõisad on suhteliselt klassikalised ja palju kasutatud peokohad. Lühema ürituse korral kehtib mõisas tunnihind, kuid üle kuuetunnise ürituse puhul lepitakse kokku konkreetne summa, mis jääb ca 10 000 krooni piiresse. Sellele hinnale lisandub veel söök, esinejad, tehnika jne.
  Mõisad sobivad ideaalselt ajaloolise õhkkonnaga stiilipidude korraldamiseks. Paraku on mõisad jagatud enamasti suhteliselt väikesteks ruumideks, kuhu korraga suurem kollektiiv ei mahu. Väiksema kollektiivi puhul on aga oht, et inimesed hajuvad eri saalidesse.
  Samas saab mõisates ideaalselt korraldada firmakoolitusi või seminare ja meeskonnal on võimalik eraldi ruumides grupitööd teha.
  Kui mõisal on ilus park, saab appi võtta telklahenduse, et pärast pingelist grupitööd mõnusalt koos üritusele punkt panna.
  Eriti head võimalused telgi paigaldamiseks on Sausti ja Maardu mõisas.
  Kes otsib midagi originaalsemat ja teistsugust, võib korraldada peo hoopis rongis või laevas. Laeva rentimiseks võib pöörduda kõikide Eestis tegutsevate reisilaevu opereerivate firmade poole.
  Ronge rendivad nii Edelaraudtee kui ka Elektriraudtee. Kuna spetsiaalselt firmaürituse tarvis tellitava erirongi puhul tuleks arvestada ca 100 000 krooniga, tasub neil ettevõtetel, kel rahakott piiratud, kaaluda võimalust lisada peovagun tavakoosseisu sappa.
  Kõige odavam on rentida vana kultuurimaja. Siin algavad tunni hinnad 500 kroonist. Kindlasti ei tasu sellistes kohtades korraldada pidulikke üritusi koostööpartneritele ja klientidele. Üldjuhul on need hooned amortiseerunud ja see ei mõjuks firma imagole hästi. Väiksem kollektiiv aga võib just seal vanu aegu meenutades ennast väga hästi ja lõbusalt tunda. Enne üritust tasub kontrollida tehnikat, mis pahatihti ei pruugi kõige paremas korras olla.
  Lisaks telkidele sobivad suvel ürituse korraldamiseks ka varjualused. Eriti mugavad on täispuhutavad varjualused. Kuna neil puudub jäik kandekonstruktsioon, on nad väga lihtsalt püstitatavad ja teisaldatavad (mahuvad lahedalt ka suuremasse sõiduautosse). Selliste varjualuste puuduseks on väike mahutavus, kuni 20 inimest. Nende rendihind üheks päevaks on 700 kr, kasulikum oleks väikefirmal see endale 60 000 krooni eest osta ning lasta peale teha firma logod. Siis saaks seda kasutada aasta läbi erinevatel üritustel, nt messidel.
  Eesti üritusturundusfirmad on kõvasti arenenud ning heade ja originaalsete ideede puuduse taha pidu ei jää. Probleemiks võib saada vaid raha.
  Eemaletõukavast suurest kõledast tehaseruumist saab ümberkujundatult hubase ja ülipiduliku VIP-ruumi. Sellise suurürituse täislahendus, mis hõlmab heli- ja valgustehnika renti ning ruumikujundust, läheb maksma 100 000?500 000 krooni.
  Mujal maailmas on ruumide ümberkujundamine erinevate ürituste jaoks tavaline, Eestis on see alles jõudu kogumas.
  Tihti jäetakse kasutamata ettevõtte enda tootmisruumid. Ettevõtjad ei oska näha tööruume muude tegevuste kasutamiseks. Teinekord on tore kutsuda kliendid just endale külla. Siin ei pea ju sentigi renti maksma, küll aga kulub kaunistustele ja tehnikale selle võrra rohkem.
  - Saku Suurhall
  - Sakala keskus- Pärnu kontserdimaja- Eesti Näituste messikeskus- Tallinna lauluväljaku siseruumid
  Suurte konverentsi- ja meelelahutuskeskuste plussiks on enamasti head tehnilised võimalused, kuid hind kipub suhteliselt soolane olema. Saku Suurhalli taks sõltub erinevatest lisateenustest ? näiteks garderoobiteenusest, mis mujal on üldjuhul hinna sees. Saku Suurhall sobib oma kõrge hinna ja suure mahutavuse (kuni 10 000 inimest) tõttu pigem suurteks avalikeks reklaamiüritusteks.
  Sakala keskus läheb küll uue aasta algul remonti, kuid aasta lõpuni on seal võimalik veel üritusi korraldada. Sakala keskuse suur saal mahutab 1000 inimest.
  Möödunud aasta lõpus avatud Pärnu kontserdimaja on ideaalne koht suurteks esinduslikeks üritusteks, näiteks konverentsideks.
  - Kõik teatrid
  - Rotermanni soolaladu- Kanuti Gildi saal- Mustpeade maja- Botaanikaaed- Tallinna Linnahall
  Häid tehnilisi võimalusi pakuvad teatrid. Eri teatrid küsivad suhteliselt sarnast hinda, mis samas on mõnevõrra madalam kui teiste sama suurte ruumide puhul. Siin hakkab olulist rolli mängima nende endi ajagraafik, sest põhitegevuseks on teatrihoonetes ju ikkagi etenduste andmine. Kui aga broneerida ruumid küllalt pikalt ette (vähemalt 6 kuud), ei tohiks probleeme tulla.
  Väga nõutud ja ürituste korraldajate seas populaarne koht on ka Rotermanni soolaladu, mis on 80% ajast näituste all. Rotermanni soolaladu mahutab maksimaalselt 500 külalist.
  Ka Tallinna vanalinnas leidub mitmeid põnevaid kohti. Näiteks Von Krahli teater mahutab kahe korruse peale kokku 500?600, Mustpeade maja 25?450 inimest ning Kanuti Gildi saali ja tantsuruumi võib kutsuda kuni 300 külalist. Kanuti Gildi hoone on ainus siseruum, kus võib teha peaaegu kõike ? kleepida seinad täis või need üle värvida. Kuna tegu on teatrisaaliga, siis on kohal professionaalne tehnika. Puuduseks on aga tüüpiline väga hea koha nõrkus ? raske on sinna vaba aega leida.
  Linnahalli kontserdisaal mahutab 4200 inimest ja Tallinna lauluväljaku siseruumid kuni 1000 inimest, kuid nende ruumide õdusaks muutmiseks tuleb omajagu tööd teha. Hinnad ja tehnilised võimalused on seal aga üpris mõistlikud.
  - Restoranid
  - Pubid- Baarid- Ööklubid
  Pubisid ja baare kasutavad enam väikefirmad. Suurfirmadele sobivad aga hotellide restoranid ning ööklubid. Restoranide, pubide ja baaride kasutami-sel on rendiga üldjuhul nii, et kui tellitakse teatud summas toitlustus ja joogid ning tagatakse täissaal, siis üüri kui niisugust eraldi ei olegi. Lisaks on seal tasuta teenindus ja olemasolev tehnika, mille rentimine on muidu üsna kallis.
  Hotellirestoranides võidakse vahel küsida väikest lisatasu selle kompenseerimiseks, et hotellikülalistele on restoran suletud.
  Soodsa hinna kõrval on temaatilised pubid ja restoranid head kohad stiilipidudeks. Näiteks kaheksakümnendate stiilis pidu Tallinna teletorni restoranis ? suurepärane vaade ja ehe õhkkond. Samuti on huvitav külastada erinevaid rahvusrestorane.
  Klubide ja pubide nõrgaks küljeks võib aga pidada nende vähest eriolukordade kogemust. Ebameeldivaid üllatusi võib tulla nii köögist kui ka teeninduspersonalilt.
  Restoranide puuduseks on see, et nad ei ole paindlikud ja suruvad peale oma maitset.
  Autor: ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tehnopoli juhtivtöötajad: ainult kontoripinnast ei piisa, kliendid ootavad terviklahendust ja kogukonda
Kinnisvaraarenduse konkurentsivõimelisuse saavutamiseks läheb tarvis lisaboonuseid, mis ettevõtteid kõnetavad, kirjutavad teadus- ja ärilinnaku Tehnopol kinnisvarajuht Tarmo Loog ja äriarendusjuht Martin Goroško.
Kinnisvaraarenduse konkurentsivõimelisuse saavutamiseks läheb tarvis lisaboonuseid, mis ettevõtteid kõnetavad, kirjutavad teadus- ja ärilinnaku Tehnopol kinnisvarajuht Tarmo Loog ja äriarendusjuht Martin Goroško.
Euroopa Komisjon: Taani pankade negatiivsed intressid on OK
Negatiivseid intresse hoiustele rakendavad Taani pangad ei riku ilmselt reegleid, hindas Euroopa Komisjon.
Negatiivseid intresse hoiustele rakendavad Taani pangad ei riku ilmselt reegleid, hindas Euroopa Komisjon.
Leedole esitati süüdistus miljonite kantimises ja võltsimises
Ärimees Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhtidele esitati süüdistus ettevõtte tühjaks kantimises ja pankrotimenetluse üle kontrolli saavutamise katses.
Ärimees Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhtidele esitati süüdistus ettevõtte tühjaks kantimises ja pankrotimenetluse üle kontrolli saavutamise katses.
Vilepuhuja märtri rollist välja tõstmine toob ettevõtjatele uusi kohustusi
Selleks, et vilepuhuja julgeks organisatsiooni kitsaskohtadele osundada, peab ta tundma end turvaliselt. Peagi rakenduv Euroopa Liidu direktiiv seab ettevõtetele konkreetsed nõuded tagamaks, et probleemidele tähelepanu juhtija ei satuks märtri rolli.
Selleks, et vilepuhuja julgeks organisatsiooni kitsaskohtadele osundada, peab ta tundma end turvaliselt. Peagi rakenduv Euroopa Liidu direktiiv seab ettevõtetele konkreetsed nõuded tagamaks, et probleemidele tähelepanu juhtija ei satuks märtri rolli.