Ülo Toomsalu • 7. november 2003 kell 6:12

EPL: Võimuliit võib jätta kümned tuhanded lapsed toetusrahata

Võimuliit võib lõpetada lastetoetuste maksmise neile ühe- ja kahelapselistele peredele, kus sissetulek on järeltulijate üleskasvatamiseks piisav.

Vabanevad summad on kavas suunata lasterikastele perekondadele ja sündimuse ergutamise abinõudesse. Sissetulekutest sõltuv toetussüsteem saaks kõige varem rakenduda 2005. aastal, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mõtted liiguvad selles suunas, et lastetoetuste saamisel tuleb tõmmata kuhugi piir,? ütles reformierakondlane Toomas Tein. ?Minu arusaam on, et ühiskonna asi on aidata neid, kes tõesti abi vajavad.?

Ühe idee kohaselt jätaks riik toetusrahast ilma pered, kus ühe liikme kohta tuleb 3500 krooni või sellest enam tulu kuus. 3500kroonise piiri puhul oleks kahte last kasvatava pere koguteenistus 14 000 krooni ehk kaks keskmist palka. Kõne all on ka 3000- ja 4000kroonine piir.

Res Publica liige Andres Kork polnud valmis numbritest rääkima, märkides vaid seda, et piir tuleb piisavalt kõrge. ?Lõpetame ära selle, et kõik saavad ühtemoodi 150 krooni, ning üritame toetada reaalseid abivajajaid,? märkis Kork, lisades, et proportsionaalseid toetusi lubab ka Euroopa sotsiaalharta.

Hetkel kuum