Peeter Stamberg • 21. november 2003 kell 7:55

Börsiülevaade: Saku tulemused tugevad, kuid aktsia kallis

Saku Õlletehas kolmanda kvartali tulemus oli analüütikute oodatust parem, kuid aktsia on hinna ja kasumi suhet vaadates Tallinna börsil üks kallimaid.

Kolmandas kvartalis suutis Saku kvartali kasumit kahekordistada ja seega ka viimase nelja kvartali kasumit aktsia kohta suurendada, kuid aktsia hinna ja kasumi (P/E) suhet vaadates kallis. Pärast seda kui aktsia kerkis tugevate tulemuste najal eile börsil uuele kõigi aegade kõrgeima sulgemishinnani (88,40 kroonile) on P/E 14,9. Positiivne P/E suhe puudub (on viimase nelja kvartali tulemusi arvestades kahjumis) Tallinna börsil kolmel aktsial 14st ja kalleim on seda näitajat arvestades vaid Tallinna Farmaatsiatehase aktsia.

Aktsiat peavad praeguselt tasemelt ülehinnatuks ka analüütikud. Hansabank Marketsi hinnasiht Saku aktsiale on näiteks 75 krooni, mille tõstmist panga analüütik ei välista.

Kolmanda kvartali tugeva kasvu põhjuseks oli ettevõtte finantsdirektor Tarmo Lehtmetsa sõnul edukas muude (mitte õlle) alkohoolsete jookide müük, kulude kärpimine ja nõrk eelmise aasta kolmas kvartal.

Kui kasumit suudeti tublisti kasvatada siis käibe osas on kasv olnud äärmiselt tagasihoidlik ning firma on kaotanud ka turuosa õlleturul. Üheks käibe kiirendajaks peetakse Eesti astumist Euroopa Liitu, pärast mida saavad ELi kodanikud praeguse 15 liitri asemel 110 liitrit.

Hetkel kuum