Kadi Heinsalu • 27. november 2003 kell 13:45

Autoettevõtete Liit ja maksuamet asuvad võitlusse kõlvatu konkurentsiga

Maksuameti ja Autoettevõtete Liidu kohtumisel lepitiŽkokku koostöös võitluseks transporditurul kõlvatut konkurentsi pakkuvate ettevõtetega.

Autoettevõtete Liidu esindajate sõnul tekitavad legaalset äri ajavatele transpordiettevõtetele enim peavalu äriühingud, kes saavad mittelegaalset tulu ümbrikupalkasid makstes, reaalset käivet varjates, aktsiisivaba ja fiktiivset kütust kasutades ning sõitjateveo pakkuvate ettevõtete puhul lisaks piletimüügitulu varjates.

Lisaks ebatervele konkurentsi pakkumisele jäävad selliste äriettevõtete tegevuse tulemusel riigil saamata suured maksusummad, mistõttu on transporditurul korra loomisest huvitatud nii Autoettevõtete Liit kui ka

riigi huve realiseeriv maksuamet.

Autoettevõtete Liidul on olemas selge ülevaade transporditurul tegutsevatest ettevõtetest ning tegutsemiseks vajalike lubade ja litsentside olemasolust või puudumisest. Samuti omab liit ülevaadet reaalsetest palgakuludest ja teenuse pakkumise realistlikest hindadest spetsiifilistest tegevusvaldkondades.

Maksuametil tekib vastava informatsiooni võrdlemisel maksuametil olevate

andmetega ettevõtete majandusnäitajatega võimalus üleriigiliseks süsteemseksanalüüsiks, mille tulemusel selekteeruvad teenindusliku kontrolliobjektideks saavad ettevõtted.

Tänasel kohtumisel arutasid pooled veel võimalusi riigihangetel osalevate

transpordiettevõtete maksuameti-poolseks süvakontrolliks ja piletituluvarjamise tuvastamiseks. Kõne all oli ka FIEde tegevus transporditurul.

Maksuamet ja Autoettevõtete Liit leppisid kokku, et süsteemseks analüüsiks

vajalikku informatsiooni asutakse vahetama kohe.

Sarnase kokkuleppe sõlmisid oktoobri lõpus maksuamet ja Eesti

Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (EETL).

Hetkel kuum