Kristiina Randmaa • 8. detsember 2003 kell 22:00

Parteid jahtisid messil noori

?See on aasta kõige tähtsam üritus,? tunnustas Keskerakonna noortekogu aseesimees Oksana Kostina möödunud nädalal toimunud messi. ?Kõik noortekogud saavad Teeviidalt inimesi juurde. Sellepärast kulutatakse seal ka nii palju raha.? Kostina sõnul läks mõneruutmeerise boksi rent Keskerakonnale maksma 40 000 krooni, lisaks 3000 õhupalli ja voldikute kulu. Ta lisas, et üritus õnnestus: 1600liikmelisse Keskerakonna noortekogusse kirjutas messil avalduse 147 noort.

?Keskerakond ruulib,? ütlesid äsja partei noortekogusse astumiseks avalduse kirjutanud Karmo Strauss (16) ja Kalver Laumets (15) reedel. ?Kuigi, jah, tegelikult ei tea ma neist põhimõtteliselt midagi,? pidi viimane neist hetke pärast tunnistama.

Sama võidukaks kui Keskerakond võis end Teeviidalt tulles lugeda Res Publica noorteorganisatsioon Juventus, kes kogus kolme päeva jooksul oma 600 liikmele lisa 205 avalduse näol. ?Kui samas tempos jätkub, siis on Juventus juba suur organisatsioon,? arvas reedel sinistes töömehepükstes Juventuse boksi külastajaid meelitanud Mihkel Kübar. Möödunud päeval oli Juventus saanud 120 avaldust.

Siiski sai suurima noosi messilt Reformierakonna noortekogu, kelle peasekretär Kalev Kallemets nimetas laekunud avalduste umbkaudseks arvuks 500, enamik 17?18aastastelt noortelt. ?Eelmisel aastal saime 400 avaldust, aga kõik ei saanud neist kaugeltki mitte liikmeks.?

Kallemetsa hinnangul on tuhandeid keskkoolinoori kokku toov Teeviit Reformierakonna kõige olulisem turundusüritus aastas.

Viie partei seas eristub Noor-Isamaa, kes sai Teeviidalt vaid 13 uut liiget. Erakonna boksis seisnud ja end Johniks nimetanud noormees ütles, et liikmete värbamine pole nende peamine eesmärk, pigem teavitamine oma olemasolust. ?Me oleme õnneks nii vaesed, et nänni pole jagada!? lisas ta, kui vaatas kõrvalasuvate parteide bokside juures tunglemist õhupallide ja kommide pärast.

Hetkel kuum