• OMX Baltic−0,07268,75
 • OMX Riga−1,24913,47
 • OMX Tallinn−0,041 742,16
 • OMX Vilnius−0,32996,34
 • S&P 500−0,165 555,74
 • DOW 30−0,1440 358,09
 • Nasdaq −0,0617 997,35
 • FTSE 100−0,388 167,37
 • Nikkei 225−0,0139 594,39
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0095,33
 • OMX Baltic−0,07268,75
 • OMX Riga−1,24913,47
 • OMX Tallinn−0,041 742,16
 • OMX Vilnius−0,32996,34
 • S&P 500−0,165 555,74
 • DOW 30−0,1440 358,09
 • Nasdaq −0,0617 997,35
 • FTSE 100−0,388 167,37
 • Nikkei 225−0,0139 594,39
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0095,33
 • 24.12.03, 00:00

Kui ma teeksin päris oma firma...

See rajaks loomahotelle, kuhu saab viia oma lemmiku, kui oled reisil, ja need kõik oleks 5?6tärnilised hotellid. Hotellis on 600 tuba. Iga toa jaoks oleks üks hooldaja. Loomaomanik peab üles märkima looma erivajadused. Hotellis on neli basseini ja masseerimisruum.
Ats, IV A klass
See tegeleks moe ja kunstiga. Seal töötaksid inimesed, kes disainiksid riideid. Sellel firmal oleksid poed, kus müüakse meie poolt valmistatud riideid, kingi, maale ja palju muid ise valmistatud esemeid.
Seal oleks pildistamisstuudio, salong ja garderoob, kus modellid vahetavad riideid, sest minu firmas saab korraldada moe?õusid ja moeetendusi. Seal võiks olla restoran, kus saab moe?õude vaheaegadel käia.
Loomulikult meeldiks mulle, kui minu firmas töötaksid ainult sellised inimesed, kes oma tööd hästi tunnevad ja on südamega asja juures.
Johanna-Maria, IV A klass
See oleks kindlasti ehitusfirma. Siis ehitaksin suuri maju, et Tallinnas oleks suured pilvelõhkujad ja kõik ilusad majad. Ning ma telliksin ka firmale oma autod, et nendega saaks tööd teha, suuri asju vedada ja tööasju ajada. Oma ehitusfirmaga ehitaksin veel suuri büroohooneid ja huvitavaid kortermaju.
Peale selle ma tahaksin ka avada vanade autode kaupluse, kus oleks Bugatti 1939. aasta mudel ning näiteks Mercedes-Benz SSK 1927. aasta mudel ning veel palju teisi vanu autosid. See oleks nagu töö ja hobi üheskoos.
Joseph, IV A klass
Selle tegevus peaks olema lastele mõeldud. See võiks olla suur pood, millest saaks osta mänguasju, lasteajakirju ja muud sarnast.
Seal võiks olla ka laste mänguplats, kohvik ja purskkaev. Mänguplatsil võiks olla võimalus neid mänguasju katsetada ja seal võiksid olla ka sõbralikud töötajad, kes lastele nõu ja jõuga abiks on.
Selliseid kaupluseid võiks olla igas linnas ja kui äri hästi läheks, siis ka mõnes teises riigis.
Ma arvan, et selle kaupluse kõrval võiks olla bensiinijaam ja autopesula. Siis on isadel sinna kanti vaja niikuinii minna ja lapsed saaksid siis ka lastepoodi minna, kui tahavad.
Madis, IV A klass
Minu firma oleks Lelupood. Me müüksime mänguasju. Töötajaid oleks firmal 15 ja nende vanus oleks 20?40 eluaastat. Töötajatele maksaksin 9000?12 000 krooni.
Äriühingu töötajad valmistaksid ise mänguasju ja müüksid neid välismaale ning Eesti linnadesse. Jõulude ajal oleks meil jõuluvana, kes jagab komme nendele, kes ostavad meilt mänguasju, aga kes ei osta, võib talle lihtsalt luuletuse lugeda.
Minu firma oleks korras ja puhas. Firma edu korral premeeriksin töötajaid turismireisidega.
Martin, IV A klass
Selle nimi oleks AS Turbocars ja see toodaks hästi kiireid autosid-vormeleid, võidusõiduautosid ja karte. Uute autode nimed oleksid Staar, Turbo 1000, Püüdmatu.
Samuti tehakse hooldustöid ja vahetatakse remonti vajavaid osi nendel autodel. Mu firma võiks olla ka laienenud teistesse riikidesse. Ehitaksin ralliraja, kus peetakse kõikvõimalikke võistlusi minu toodetud autodele. Veel ehitaksin kardiraja, kus saaks samamoodi võistlusi pidada ja saaksid kõik inimesed veeta lõbusalt vaba aega.
Daan, IV A klass
Täiskasvanuna tahaksin olla hea jalgpallur.
Jalgpallurid vajavad riideid treeninguteks, võistlusteks ning spordijalatseid. Võiksin juhtida firmat, mis tegeleks spordiriiete, spordijalatsite ja muu varustuse müügiga. Selle firma nimi oleks Manu ja asuks see Eestis. Firma toodaks ka särke Eesti jalgpallikoondisele.
Lisaks oleks firma sponsoriks mitmetele meeskondadele ja sportlastele. Vabal ajal korraldaksime spordipäevi ja võistlusi nii täiskasvanutele kui ka lastele.
Ardo, IV A klass
Ma unistan, et mul oleks oma muusikastuudio. Stuudios õpetatakse noori laulma ja pilli mängima.
Stuudios töötavad head muusikaõpetajad, kes õpetavad lapsi alates teisest eluaastast. Päris väikeste lastega mängitakse ja kuulatakse muusikat, et väiksematel lastel tekiks rütmitunne. Natukene suurematele lastele hakatakse lihtsamaid laule ja kergemaid pille õpetama.
Kadi, IV A klass
Ma tahaksin, et see asuks majas, kus on kolm korrust. Esimesel korrusel võiks olla riiete pood. Selles poes võiks müügil olla noortepäraseid ja moodsaid riideid. Stilist vaataks, mis noortele sobib, näiteks mis praeguse ilmaga sobib ja mis värvid sobivad kokku.
Teisel korrusel võiks olla juuksur, ilusalong ja kohvik. Ilusalong ei oleks mitte tavaline, vaid selline, kus õpetatakse noortele, kuidas oma naha ja küünte eest hoolt kanda ja kuidas ennast meikida. Kui salongi tulla, siis on võimalik oma pilt arvutisse panna ja selle järgi saab valida meiki, mis sobib ja erinevaid soenguid proovida.
Kolmandal korrusel võiks olla veel saal, kus moekunstnik teeb noortele moe?õusid. Minu firma nimi oleks Noored Moodsaks.
Kärt, IV A klass
Kui mul oleks oma firma, siis ma paneksin sellele nimeks S & S Ehitus. See oleks selline ehitusfirma, mis tegeleks kõrgete pilvelõhkujate ehitamisega. Tulevikus hakatakse kindlasti veel rohkem kõrgemaid maju ehitama.
Et üldse oma firmat teha, tuleb esmalt palju õppida ehitusest. Tuleb ennast pidevalt täiendada, sest ehitustingimused muutuvad kogu aeg. Aga kui me Euroopa Liitu astume, siis on seal veel karmimad ehitusnõuded.
Sander, IV A klass
Kui ma teeksin oma firma, siis selle nimi oleks Soccer Sport. Selles firmas toodetakse jalgpallivarustust, mida müüakse kõikjal Eestis ja teistes riikides.
Minu firmas töötaks umbes 119 inimest, kes oleksid hästi koolitatud, noored ja sõbralikud. Nende palk võiks olla 8000?15 000 krooni.
Raino, IV A klass
Kui ma teeksin oma firma, siis see oleks mööblifirma. Selle nimeks saaks Eesti Mööbel.
Ma toodaksin laudu, pinke, voodeid, diivaneid, nurga- ja seinariiuleid, toole, kappe, kohvilaudu jm. Teeksin head ja soodsat mööblit, et inimesed minu kaupa ostaksid.
Ma paneksin mööbli sisse väikesed soojendid ja neid saab sisse lülitada kui väljas on külm ja välja lülitada, kui tahad.
Valjo, IV A klass
Kui mul oleks oma firma, siis see peaks olema mingi kuulus firma. Ma toodaksin seal malet. See male peaks olema täisklaasist, aga ikka nii, et saaks aru, milline on must nupp ja milline valge nupp.
Ma peaksin välja kampaania, et ostad klaasimale, saad kaasa tavalise minimale. Mul peaks firma tootma ka arvutimalesid ja arvuti peaks olema nii tugev, et talle teeks ära ainult maailmameister.
Minu firma peaks müüma kuu ajaga vähemalt kolmkümmend malet. Ma teeks ka igasugu malelimpsid ja saiad malenupukirjaga. Minu firma peaks olema just malenupu moodi, näiteks vanker või kuningas. Minu firma nimi peaks olema Kapu Male.
Kaspar, VII klass
Oma firmaks tahaks ma lauatennisefirmat, näiteks Vinditaja. Mõtleksin välja uusi pinksireketeid, millel on väga hea kate, et saaks vinti teha.
Veel mõtleksin uusi määrdevahendeid, millega saab katet kleepjamaks teha. Teeksin uusi lauatennise laudu, mida saab hästi kokku pakkida. Veel uusi palle, mis on peaaegu purunematud. Koguksin maailma kuulsamate lauatennisemängijate allkirju ja laseks need uutele toodetele peale graveerida.
Karel, 14aastane
Kui mul oleks tõesti oma firma, siis see võiks olla mingi ehitusfirma või arhitektifirma, et saaks kujundada midagi.
Võiks teha maal lõkkeplatsi, kus saab puhata. Võiks olla puhkemajad, kus inimesed saaksid loodust nautida. Aga selle firma jaoks oleks väga palju raha aja.
Annika, 14aastane
Kui mul oleks oma firma, siis peaks see olema kedagi abistav firma. Mis toob kasu mitte ainult mulle, vaid ka teistele.
Töölistele oleks pakkuda palka vastavalt oskustele ja toetus ja abi nende peredele. Eriti kui on suur pere. Teine oleks hobuste kasvandus. Isegi viirpapagoikasvandus võiks olla.
Elena, 15aastane
Kui minul oleks oma firma, siis ma loodan, et see oleks korvpallikoondis, sest mulle meeldib sport. Noh, see võiks olla ka võrkpallikoondis. Ma usun, et ma ei teeks seda ainult raha pärast, vaid ka sellepärast, et oleks endal hea kellegagi koos sportida.
Mulle meeldiks, kui seal minu koondises või firmas oleks kõik korralikud ja sõbralikud inimesed, sest kui seal tiimis oleks omad nuhid ja kaabakad, ei tuleks midagi mängimisest välja.
Jaak, 13aastane
Kui mul oleks oma firma, siis see toodaks relvi. Mul oleks oma kontor ja sekretär. See firma oleks ülemaailmne. Mu töötajad oleksid targad maffiategelased. Nad saaksid palka 10 000.- Kohe firma taga oleks pood, kus need relvad müügil oleksid. Ja muidugi müüks ma neid ka mustal turul. Töötingimused oleksid väga head. Mehed paneksid relvi viigipükstes kokku. Ma oleksin projekteerija, kes arvutiga teeb relvaplaane.
Rauno, 13aastane
Mul võiks olla autoremonditöökoda. Täidaksin riigi käske, paneksin sinna ohualarmid, tuleandurid, sest kui neid ei oleks, siis põletaks või murraks keegi sisse.
Siis teeksin ma teise firma, autoehituse, ja hakkaksin autosid vedama ja müüma. Kui mul vajalik raha on käes, ostan autoparandustöökotta masinaid juurde, millega autosid saab remontida. Siis ma koguksin palju raha, teeksin autolaenutusfirma. Laenutaksin uusi autosid kalli raha eest, sest maksma peab elektri eest ja paljude asjade eest.
Sellepärast, et kolme firmat on raske algul maksustada, aga kui see raha juba sisse tooma hakkab, siis läheb kergemaks, sest sul on juba nii palju raha käes ja saad täiustada oma firmasid uute asjadega.
Ma teeksin äriplaane välismaalastega ja aitaksin neid, kui vaja on. Kui välismaal keegi müüks pool oma aktsiatest ära, ostaksin ma need, kui mul raha jätkub ja ma saaksin omale pool firmat ja äripartneri. Ja pealegi sealt ma saan rohkem raha ja ka töölised hakkavad rohkem raha saama. Ja ma ostaksin oma autoparandus- ja autotegemisfirmale mutrivõtmeid juurde.
Tiit, VII klass
See võiks olla midagi lennukitega. Selle tegemiseks peab olema mul palju raha ja ka hea haridus.
Selles firmas pean ma oma töölistele head palka maksma ja ka head tingimused peaksid seal olema. Sinna võtaksin ainult hea haridusega inimesi.
Et seal rahvas rohkem oleks ja käiks, peavad kõik hinnad madalad olema. Selle firma alustamiseks pean ma pangalt raha laenama, et seda ehitada. Siis veel pean ostma lennuki, et äri lahti läheks.
Aga enne seda kõike tuleb veel see projekteerida. Näiteks lennurajad, igasugused kabinetid, saalid ja ooteruumid. Siis hakkaksin ma töötajaid otsima. Neile ja nende sugulastele teeksin ma reisid seitsekümmend protsenti odavamalt.
Ma leiutaks Concorde?ist kiirema reisilennuki ja hakkaks neid müüma üle maailma teistele lennufirmadele.
Kui mu firma rikkamaks saab, suurendan ma töötajate palka. Ma tegeleksin igasuguste annetustega. Firma nimeks saaks mul AS Fast Air.
Kristjan, 13aastane
Kui mul üldse mõni firma oleks, siis esiteks teeks ma oma kodukanti ühe korraliku poe, kus inimesed toitu saaks ostmas käia.
Aga et inimesed raha saaks, tuleb teha neile mingi töökoht. Algul taastaks sigala, mis on juba ammu seisma jäänud. Seal hakkab kindlasti palju inimesi tööl käima. Isa vana karjalauda avaks, sest mu kodukandis on palju suuri karjamaid, mida keegi ei kasuta ja mis on unarusse jäetud. Me teeme seal tavaliselt enda lehmale heina.
Aga on ka vaja vasikalauta, et kuskile vasikad panna. Aga et lehmad piima annavad ja mitte vähe, saaks piima müüma hakata. Sealt saaks ka mingi summa raha. Sest raha on ka ju vaja. Nii et vaja on ainult toitu, mida söövad nii lehmad, vasikad kui ka sead.
Firma tooks ka linnast maale. Aga et midagi sellist teha, on vaja raha. Kuid et raha saada ja oma firmat teha, on vaja kõvasti tööd teha. Sest niisama elus läbi ei löö.
Timmo, VII klass
Mul võiks olla arvutifirma Rix. Kõik inimesed, kes seal firmas töötavad, oleks mu sõbrad.
Selles firmas valmistame kõige võimsamaid arvuteid. Töötingimused minu firmas oleksid väga head. Kõik lapsed ja täiskasvanud saaksid seal firmas käia arvutimänge mängimas. Kõik arvutid oleksid vesijahutusega.
Avaksin oma poe kusagil Pärnu kesklinnas. Selle hoone juurde ehitaks lastepäevakodu, suure poe ja skatehalli.
Samuti võiks teha kalastuslantide firma. Selle firma nimi oleks Rispala.
Juhan, 15aastane
Autor: ÄP

Seotud lood

 • ST
Sisuturundus
 • 18.07.24, 11:28
Kulla hind hüppas uute rekorditeni, 2500 dollari tase on käeulatuses
Kulla hind tõusis nii dollaris kui euros uute rekorditeni. Turgude hinnangul on pärast Föderaalreservi juhi Jerome Powelli esmaspäevast sõnavõttu aina tõenäolisem, et keskpank otsustab juba septembris intressimäärasid kärpida. Just see andis lühiajalist pilti vaadates kullale tõuke ületada maikuus saavutatud tipud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele