PM: jõulumüügid suuremad kui aasta varem

02. jaanuar 2004, 08:00

Jõulumüükidele vajutas kaupmeeste jaoks pitseri tihenenud konkurents, võrreldes 2002. aastaga läbimüük küll kasvas, kuid mitte hüppeliselt.

Paremini läks jõulumüük suurtel kaubamajadel, seevastu väiksemate poodide edu sõltus suuresti nende asukohast. Endale seatud eesmärgid küll täideti, kuid loodetust rohkem käivet ei saadud, kirjutas 30 detsembri Postimees.

Viva Elektroonika kauplusi opereeriva Leventa jaemüügijuhi Ago Piheli sõnul oli neil nii poode, kus müük püsis mullusel tasemel, kui ka kukkujaid ja tõusjaid. «Elektroonikakaupu tuuakse maale ja müüakse sama palju kui eelmisel aastal, aga müüjate hulk on suurenenud,» tõdes ta.

Seetõttu püsisid poodide müügid kokkuvõttes mullusel tasemel ning suurt muutust toimunud ei ole. «Raskused ei ole tingitud mitte inimeste vähenenud ostujõust, vaid just konkurentsist,» ütles Pihel.

Stockmanni kaubamaja juhi Maisa Romanaineni sõnul vastas nende jõulumüük esialgsetel andmetel prognoosidele ning eelmise aastaga võrreldes kasvas. «Üllatajateks olid moekaubad ja kodutehnika, mille suurt edu ei osanud me prognoosida,» lausus ta.

Tallinna Kaubamaja juhi Kati Kusmini sõnul ostsid inimesed tänavu odavamaid ja väiksemaid kingitusi. Kuna neid tehti arvuliselt aga rohkem, siis kulutati kokkuvõttes kinkidele ikkagi mullusest enam.

Tartu Kaubamaja turundusjuhi Riin Randmetsa sõnul oli neil siiski levinumaks see, et inimesed ostsid kingitusteks suuremaid ja kallimaid asju. «Päris pudi-padi osteti vähem,» lausus ta.

Küll aga tunnistas Randmets, et Tartu kaubandusturul suurenenud konkurents annab selgelt tunda ka läbimüügis. «Prognoosid me täitsime, kuid nii hästi, nagu loodeti, siiski ei läinud,» lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing