EPL: Liikluskindlustus lööb ühe vitsaga

19. jaanuar 2004, 08:06

Peagi teisele lugemisele minev uus liikluskindlustuse seadus kehtestab korra, et kõik sõiduautoomanikud peavad ostma liikluspoliisi, mis kehtib kogu ELis.

Sellega maksavad 95 protsenti autoomanikest kinni 5 protsendi juhtide tekitatud kahjud Euroopas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Päevalehe andmeil on sõiduautojuhtide tekitatud avariide osa Euroopas tühine. Enamik avariikahjudest, mis tuleb seltsidel maksta, on üks veoauto põhjustanud teisele veoautole.

?Miks peab tädi Maali Vihterpalust, kes oma ?iguliga elu sees välismaal ei sõida, maksma kinni välismaal aset leidnud avarii?? küsis EBSi õiguse ja avaliku halduse õppetooli lektor Madis Kallion.

Kallioni sõnul ei nõua ükski eurodirektiiv sellise ebavõrdse korra kehtestamist Eestis. ?See, et kindlustust tahetakse kõigile ühtemoodi müüa, on tingitud kindlustusseltside mugavusest.?

?Vajadus kõrgendatud kindlustustariifi järele tulenes laienenud kindlustuskattest s.t et alates 1. maist saab sisemaise liikluskindlustusega liigelda kõigis ELi liikmesriikides,? ütles Salva kindlustuse müügidirektori asetäitja Algor Orav.

Seepärast tõusis kohustusliku liikluskindlustuse hind Orava sõnul juba eelmise aasta detsembri keskpaigas kõikidel sõidukiliikidel. Sõiduautodel tõusis see 10?12%, veoautodel ja bussidel 2 korda ning vedukautodel 5 korda. Vedukautodel ja bussidel, mis käivad välismaal rohkem, oli ka hinnatõus kõige suurem. Kehtivate rohelise kaardi hindadega võrreldes muutub sõit välismaale alates 1. maist odavamaks peaaegu kõikidel sõidukiliikidel.

?Praegune rohelise kaardi süsteem rahuldab meid täielikult. Minu arvates ei oleks vaja bussidel tariife tõsta,? ütles Pärnu ATP direktor Andrus Kärpuk.

Kärpuk ei mõista, miks tuleb kõiki hindu korraga ja kiirustades tõsta. Kütuseaktsiis tõuseb 1,3 krooni võrra ja busside kindlustamine kaks korda. Selline tegevus sunnib ka pileti hinda tõstma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing