Võrumaa Teataja: Võru volikogu aseesimehe juhitav kaubandusfirma on pankroti lävel

19. jaanuar 2004, 08:31

Maksuamet algatas maksuvõlgnevuse tõttu pankrotimenetluse Võru linnavolikogu aseesimehe Erki Saarmani juhitava Saka Kaubanduse ASi vastu.

Võru maakohtule esitatud avalduses märgitakse võlgnevuse suuruseks 960 433 krooni, ütles kohtunik Ülo Vijar pärast eelmisel nädalal toimunud kohtuistungit. Kuna aga ajutisel halduril polnud ettevõtte kõiki võlgnevusi hõlmav aruanne istungiks valmis, nõustus kohus Vijari sõnul asja arutamise 3. veebruarile edasi lükkama, kirjutab Võrumaa Teataja.

Erki Saarman pankrotimenetlust kommenteerida ei soovinud. ?Äkki pole õige enne kommenteerida,? ütles ta. Saarmani sõnul võivad enne 3. veebruari ?mingid lahendid? tulla.

Maksuameti pressiesindaja Aivar Pau sõnul on pankroti vältimine võimalik. ?Võlgnikul on võimalus teha võlausaldajatele kompromissettepanek, sellega nõustumise korral on võimalik ettevõtte jätkamine,? ütles ta.

Maksuamet pole aga Pau sõnul ettevõtte ainus võlausaldaja. ?Meie nõue ei pruugi olla ettevõttel ainuke kohustus, seetõttu ei saa ka väita, et kui ettevõte selle ära maksab, siis pankrotti välja ei kuulutata,? lausus ta.

Krediidiinfo andmeil on Saka Kaubanduse ASi vastu nõudeid aga vähemalt kolmel inkassofirmal, nende rahanõuete kogusuurus on vähemalt 236 000 krooni. Täpset summat ei õnnestunud Võrumaa Teatajal välja selgitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing