EPL: Suurfirmade kolimine ELis lihtsustub

04. veebruar 2004, 08:15

Aasta lõpus saavad mitmes praeguses ja tulevases Euroopa Liidu (EL) liikmesriigis tegutsevad firmad end Euroopa äriühinguks registreerida.

Sellega on neil võimalik kulutusi vähendada ning hõlpsamini laieneda teistesse liidu riikidesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Justiitsministeerium kavandab äriseadustiku muudatust, millega Euroopa äriühingu mõiste viiakse ka Eesti seadusandlusesse. Selle jõustumisel ei pea Eesti turule laienev välisfirma enam põhjalikult tundma Eesti äriseadustikku, tema siinne filiaal on peamiselt allutatud Euroopa äriühingu reeglitele. Liikmesriikide seadusandlusega peab Euroopa äriühing arvestama juhtkonna vastutuse ja raamatupidamis- ning auditeerimisnõuete osas.

Endiselt peakontori Eestisse kolimist kaaluva Elcoteqi asepresidendi Osmo Kammoneni sõnul võimaldaks Euroopa äriühingu staatus firma peakontorit kergemini Tallinna kolida. ?Tallinn oleks sellest aspektist peakontorile hea asukoht, kuid kolimisotsusel peame arvestama ka teiste teguritega,? ütles ta, lisades, et Euroopa äriühingu kontseptsiooni tutvustatakse peagi firma aktsionäridele.

Kuidas Euroopa äriühing maksustatakse, ei ole liikmesriikide tasemel veel selgeks vaieldud ? ühe võimalusena allutatakse mitme riigi ettevõtetest moodustatud Euroopa äriühing selle riigi maksureeglitele, kus ta on registreeritud. Teine võimalus on see, et see jääb alluma mitme riigi maksuseadustele.

MicroLink saaks oma Balti tütarettevõtted Euroopa äriühinguks saades liita üheks juriidiliseks isikuks. Ettevõtte juhatuse esimehe Allan Martinsoni sõnul võimaldab see kaotada juhatuse igas riigis ning auditeerimine saab olema ühtne. See võimaldab tema sõnul kulude kokkuhoidu miljonite kroonide ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing