EPL: Pomerants pürib asjatundjaks sugudevahelise võrdsuse alal

11. veebruar 2004, 08:01

Riigikogu keeldub andmast sotsiaalminister Marko Pomerantsile eksperdi tiitlit soolise diskrimineerimise alal, mida paneb ette võrdõiguslikkuse seaduse eelnõu.

Valitsuse esitatud eelnõu sätet, mille järgi jagab sotsiaalminister ekspertarvamusi diskrimineerimise all kannatavatele inimestele, ründasid eile alanud parlamendidebatil teravalt nii Reformierakond kui ka opositsioon, kirjutab Eesti Päevaleht

?Ministri ekspertarvamus on tõsine riigiõiguslik leid, mida võib Kontinentaal-Euroopa õigussüsteemis oodata Eesti Nokia saatus,? arvustas reformierakondlane Märt Rask.

Õiguskomisjoni esimees Rask kutsus nii ebamõistlikust asjast loobuma. Sotsiaaldemokraat Eiki Nestori väitel saaks säärase loogikaga määrata justiitsministri eksperdiks, kes hindab, kas kohtuotsus on õige või vale. ?Minister peab siin suu kinni hoidma, sest tema on poliitik, mitte ekspert,? märkis Nestor.

Keskerakondlase Marika Tuusi väitel tegelevad Euroopa riikides ekspertarvamuse jagamisega spetsiaalsed sõltumatud volinikud.

Euroliidu ees võetud kohustuste ja trahvihirmu pärast on valitsusel kiire, et eelnõu saaks enne 1. maid seaduseks. Eesmärgi täitmine on küsitav, sest Reformierakond lubas eelnõu põhjalikult muuta. Takistuseks võib saada ka see, et kõigil koalitsioonipoliitikutel pole siirast tahet seda kinnitada.

?Minu arvates on naiste ja meeste võrdseks tegemine kuritegelik, naised peaksid meil olema eelisseisundis,? ütles Res Publica poliitik Tõnis Palts. ?Naisi tuleb tegelikult armastada, neile lilli kinkida ja mantlit selga aidata, mitte neile seadusi teha.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing