Tartu peatas 20korruselise kõrghoone ehitamise kava

Kristiina Randmaa 05. märts 2004, 00:00

?Meie eesmärk oli Tartus midagi erilist ja eksklusiivset teha, samas ka kinnisvaraturgu arendada,? ütles ütles Cesana Grupi juhataja Raul Jeets. ?See, et linnavalitsus ei luba hoone ehitust, on naaberkinnistute huvi. Kui meie nii kõrge hoone ära teeksime, siis nemad ei saaks enam nii suurt maja teha. Ja see on ainuke kvartal, kus võiks Tartus kõrghoone olla.?

Raul Jeetsile kuuluv Cesana Grupp on Raatuse tänavale planeeritava 20korruselise kõrghoone 50% arendaja, teiseks pooleks on Indrek Pungale kuuluv OÜ KT Trans.

Meeste projektile pani piduri Tartu linnavalitsuse eilne otsus mitte algatada Raatuse 19 krundile detailplaneeringut, sest kokku kutsutud ?ürii hinnangul ei sobi nii kõrge hoone Tartu miljöösse.

Kavandatav hoone muudaks linnavalitsuse hinnangul keeruliseks kvartalis kehtiva detailplaneeringuga naaberkruntidele planeeritud ehitiste rajamise, sest kõrghoone nõuaks enda kõrvale suuremamahulisi hooneid. Liiatigi ei vasta kõrghoone teenindamisega kaasnev parkimiskoormus kvartalis planeeritud parkimiskontseptsioonile.

Jeetsi sõnul on neil valmis planeeritava maja eskiis, mille autor on Uko Künnap. Ka maketid terve kvartali kohta on valmis.

103 korteriga Tartu kõrgeim hoone oleks esialgsete plaanide järgi valminud hiljemalt aasta pärast maksumuseks planeeriti 70 miljonit krooni. Ruutmeetri hinnaks oleks sõltuvalt korrusest tulnud 12 000?20 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing