Peeter Raidla • 2. aprill 2004 kell 15:17

Politsei pidas kinni rehvilõhkujatest vargad

Põhja politsei Kesklinna osakonna kriminaaltöötajad pidasid kinni kolm vargustes kahtlustatavat meest, kes varguste toimepanemiseks torkasid katki auto rehve.

Kesklinna kriminaaltalituse ülemkomissari Juhan Ojasoo sõnul on sellist 'rehvide lõhkumise abil varguse' skeemi kasutatatud juba mitmes kohas. 'Kurjategijad tegutsevad kaubanduskeskuste või ettevõtete juures asuvates parklates. Nad valivad välja ohvri ning torkavad tolle autol rehvid läbi,' täpsustab ta. 'Nad teevad piisavalt väikese augu, et rehv kohe tühjaks ei jookseks vaid et juht seda alles tee peal olles märkaks - siis on autojuhi ärrituvus ja tähelepanematus suuremad,' räägib ülemkomissar edasi.

Niipea kui omanik asub purunenud rehvi vahetama, on vargad kohal ja hiilivad lahti jäetud uste kaudu autosse. Seekord tabati vargad teolt Tammsaare ja Tondi ristmikul asuvas tanklas - sinnamaani oli jõudnud Järvevana tee ääreses parklas katki torgatud rehviga auto. Vargad kinni võtnud politseinikud tõdevad, et vargal oli autos aega tegutseda isegi 10 sekundit - piisav aeg, et leida autost väärtuslikumad asjad.

Kahtlustatavatena toimetati osakonda Roman (s. 1973), Got?a (s. 1967), David (s. 1969). Kohus andis sanktsiooni meeste vahi all pidamiseks 10 päevaks. Roman ja David on varem korduvalt kohtulikult karistatud. Politsei kahtlustab neid ka teistes analoogsetes kuritegudes.

Hetkel kuum