Ülo Toomsalu • 19. aprill 2004 kell 5:54

EPL: Pakterminal ostab Nestelt kütusemahutid

Naftatransiidifirmal Pakterminal on kavas teha mahukaid investeeringuid, täna sõlmib ettevõte lepingu Fortumiga Neste Eesti kütusemahutite ostuks Muugal.

?Eks Pakterminal on olnud kogu aeg terminal, mis on elanud natuke ruumikitsikuses. Selle kaudu on saavutatud ka senine tõhusus,? ütles ASi Pakterminal juhatuse esimees Sulev Loo Eesti Päevalehele.

Samas lisas ta, et ajad muutuvad ning veomahud kasvavad, mistõttu on ettevõttel vaja laieneda. ?Meil on positsioon, mida hoida ning see vajab täiendavaid investeeringuid,? lausus Loo. ?Meil on tahtmine rajada uusi mahuteid ning tuua sisse suuremaid kaubavooge.?

Nimelt sõlmib Pakterminal täna Põhjamaade kütusekontserniga Fortum lepingu, mille kohaselt ostab firma Fortumilt kolm kütusemahutit koos hoonestusõigusega Muuga sadamas. Ühe mahuti suuruseks on 10 000 m3, ülejäänud kaks mahutavad kumbki 12 000 m3. Samas ei piirdu naftatransiidifirma arenguplaanid ainult nimetatud mahutite ostmisega ? ettevõte kavatseb neid ka ise ehitada.

?Jah, me laiendame ettevõtet. Praegu piiravad Pakterminali arengut mitu tegurit: meil on puudus mahutipargist, samuti peame suurendama mahalaadimise võimsust,? ütles Loo.

Samas lisas ta, et nimetatud investeeringutel poleks suurt mõtet, kui kaipinda juurde ei tuleks. Selle üle peab Pakterminal läbirääkimisi Tallinna Sadamaga. Seda, kui suuri investeeringuid AS Pakterminal üldse kavandab, ei soovinud Loo reedel veel avalikustada.

Läbirääkimised Fortumi ning Pakterminali vahel kütusemahutite müügi osas said alguse juba eelmise aasta suvel.

Hetkel kuum