Silva Männik • 20. mai 2004 kell 11:19

Tolliamet avastas Tammneemes suure solkkütuse jaotushoidla

Tallinna tolliinspektuuri järelevalveosakond tuvastas kolm päeva kestnud operatsiooni tulemusel Harjumaal Tammneemes solkkütusehoidla.

Sellest müüdi kindlatele klientidele ainuüksi viimase nädala jooksul enam kui 6000 liitrit mittekvaliteetset diislikütust, teatas maksu- ja tolliamet.

Kütusekäitlemiseks registreeringut mitteomava tankla territooriumi kontrollimisel sel esmaspäeval selgus, et üks sellel asuvatest mahutitest sisaldab enam kui tuhat liitrit diislikütust. Tollikontrolli alguse hetkel toimus kütuse ümberpumpamine paakautosse.

Ekspertiisi tulemuste kohaselt sisaldas kütus 1293 mg/kg kohta väävlit, mis ületab lubatud normi ligi neljakordselt. Ülikõrge väävlisisaldus andis tolliametnikele alust oletuseks, et tegemist võib olla põllumajanduses kasutatava kerge kütteõliga, millelt on aktsiisipettuse eesmärgil väävelhapet kasutades eemaldatud erimärgistatus.

Tolliametnikud suutsid avastuse järel alustatud operatiivtöö tulemusel kindlaks teha enam kui kuus tuhat liitrit samast hoidlast erinevatesse kohtadesse laiali vedada jõutud solkkütust. Selgus, et mittekvaliteetset kütust oli kohustuslikku registreeringut omamata müüdud mitmetele lepingulistele partneritele.

Toll on kindlaks teinud mittekvaliteetse kütuse käitlemisega seotud isikud ning võtnud järelevalve alla 6460 liitrit juhtumiga seotud mittekvaliteetset kütust.

Hetkel kuum