21. mai 2004 kell 12:54

Kahjumis firmad pürivad börsile

Järgmise kahe nädala jooksul aktsiate avalikke emissioone (IPO) korraldavast USA üheteistkümnest ettevõttest jäi seitse möödunud aasta lõikes kahjumisse.

Veel suurem osa raha kaotavatest firmadest on teinud ametlikud teatavaks oma IPO plaanid (näiteks lesbidele ja geidele spetsialiseeruv meediakompanii PlanetOut kui ka kataloogidekirjastaja Dex Media), kelle eesmärgiks on paari lähima kuu jooksul USAs börsile jõuda.

See on dramaatiline erinevus võrreldes eelneva kolme aastaga, mil börsile tulnud ettevõtteid on pidanud olema küpsed, kasvavad ja kõige tipuks ? kasumlikud, kirjutab uudistekanal USA Today.com.

?Kui mõni aeg tagasi oli börsiletuleku latt kõrgel, siis enam see nii pole,? ütles Thomson Financial turustrateeg Richard Peterson.

Osaliselt võib IPOde populaarsust põhjendada otsingumootor Google börsiletulekuga, mida püüavad teised ettevõtted jäljendada.

Hetkel ootab aktsiaemissioonide korraldamist firma Dealogic andmeil USAs 186 ettevõtet. Tegemist on pärast 2000. aastat rekordilise näitajaga.

Hetkel kuum