Enne e-poest ostmist tasub tausta uurida

Kuldar Kullasepp 03. juuni 2004, 00:00

Tavalises poes või teenidusasutuses anname müüjale krediitkaardi ning seda, kui palju raha täpselt kontolt maha läheb, ei saa me ise kohapeal kontrollida. Samamoodi on ka internetipoes.

Kuna internetipoodide loomine on odav, siis püüavad inimestelt raha välja petta ka mitmed libapoed. Neid õnnestub aga väga lihtsalt vältida, kui kasutada kainet mõistust ning loogilist mõtlemist.

Arusaam, et enamik internetikaubamajasid on pahatahtlikud ning soovivad vaid raha varastada, ei pea paika. Kuid siiski kehtib igipõline reegel ? parem karta kui kahetseda.

Esimene reegel on see, et ost tasub sooritada tuntud kaupmehe juurest. Maailmas tunnustatud ning börsidel noteeritud e-kauplused peavad olema ausad ning ettevaatlikud. Nad ei saa endale lubada klientide usalduse kaotamist ja muid ebameeldivusi.

Libapoed mõjutavad otseselt ka austate kaupmeeste edu ning seetõttu on ka viimased huvitatud sellest, et kliendid tunneksid end ostu tehes turvaliselt ja tuleksid aina tagasi uusi oste tegema.

Kindlasti ei maksa reageerida spämmiga levitatavatele kuulutustele ning pakkumistele. Igasugune garantii selliste kaupmeeste usaldusväärsuse suhtes puudub.

Iial ei või teada, kes kuulutust spämmi abil levitab ning kas pakutav kaup reaalselt olemas on.

Ettevaatlik tasub olla ka oksjonikeskkondades ning tundmatule müüjale otse maksmist ei soovitata. Maailma suurim oksjonite korraldaja eBay jälgib pidevalt, millised oksjonid toimuvad, ning eemaldab kahtlased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:30
Otsi:

Ava täpsem otsing