Ülo Toomsalu • 2. juuni 2004 kell 6:33

Pärnu PM: Eesti Energia nõustus pika vaidluse järel Pärnu Veele kahjutasu maksama

AS Eesti Energia nõustus pärast kolm aastat kestnud vaidlusi hüvitama ASile Pärnu Vesi osa kahjust, mis tekkis ülepingest Mõrra tänava heitveepuhastis.

Pärnu Vee tegevdirektori Jüri Rahu sõnade järgi jõudsid nad Eesti Energiaga kohtuvälisele kokkuleppele, et Pärnu Vee kahju saab suures osas hüvitatud, kirjutab Pärnu Postimees.

Rahu selgitas, et täpsemalt ei saa kompromisskokkulepet kommenteerida, enne kui see pole kohtuotsusena jõustunud, milleks kulub veel kümme päeva.

Pikaleveninud vaidlus sai alguse, kui 2000. aasta 1. novembril läks Mõrra tänava biopuhastis rivist välja ootere?iimil kompressor.

Tootjafirma spetsialistide hinnangul põlesid selle sagedusmuunduri dioodid ja transistorid läbi suurest ülepingest.

Seadmete asendus läks Pärnu Veele maksma 112 100 krooni ning kuna varukompressor oli rivist väljas, töötas biopuhasti riski piiril poolteist kuud, kuni asendusdetailid pärale jõudsid.

Pärnu Vesi hakkas Eesti Energialt nõudma asendustöödeks kulunud summa hüvitamist, millega Eesti Energia esialgu ei nõustunud, väites, et viga tuleks otsida kliendi enese juurest.

Pärnu Vesi andis kahjutasunõude kohtusse 2001. aasta kevadel. Sama aasta 12. novembri eelistungil soovitas kohus pooltel jõuda kohtuvälisele kokkuleppele.

Pärnus saavutatigi kokkulepe elektrivõrguga, kuid Eesti Energia seda siis ei aktsepteerinud.

Jätkus kohtuprotsess, kuhu mõlemad pooled kaasasid eksperte, sest tegemist oli tehniliselt keerulise juhtumiga.

Rahu väitel rahuldab nüüd saavutatud kokkulepe mõlemaid pooli ja Pärnu Vesi on hüvitist saades kohtuprotsessi kuludest hoolimata plussis.

Hetkel kuum