20. juuli 2004 kell 7:17

SLÕL: Eesti eurosaadikud alustavad kindla palgata

Eesti Riigikogu ei ole seni suutnud kuuele europarlamenti valitud eestlasele palganumbrit ametlikult kinnitada, kirjutab SL Õhtuleht.

Täna algab europarlamendi täiskogu istung. Eestist sõitis Strasbourgi kuus inimest mõneti ebamäärase enesetundega. «Palka pole meile seni määratud. Päevarahaga peame saama nii korteri kui ka süüa-juua,» ütleb Siiri Oviir.

Mitteametlikult on teada, et nad hakkavad raha saama Riigikogu lihtliikmetega võrdselt - 28 508 krooni kuus. Lisaks makstakse päevatasu, mis on 4100 krooni. Sellest peab jätkuma elamiseks.

Tõsi, kuuele europarlamendi saadikule makstakse kinni kõik nende tööga seotud (piletitega tõestatud) reisikulud 57 000 krooni ulatuses aastas.

Lisaks on europarlamendi saadikuile ette nähtud ka kontorikulud, mis ulatuvad 58 000 kroonini pluss 200 000kroonine toetus assistendi ülalpidamiseks.

Ka hüvitatakse saadikutele elukindlustus, kindlustus õnnetusjuhtumite ja varguste vastu ning kaetakse 80 protsenti raviteenuse kuludest - kuni 470 000 kroonini aastas.

Hetkel kuum