Liis Kängsepp • 23. august 2004 kell 13:47

AS-i Sangar kasum kukkus kordades

ASi Sangar esimese poolaasta kasum jäi alla poole miljoni krooni, samas kui eelmisel aastal samal ajal näitas ettevõte 3,5miljonilist kasumit.

Kukkunud on ka Sangari käive. Tänavu esimese poolaasta käive oli 77 miljonit krooni, 2003. aasta esimese kuue kuu käive oli 89,3 miljonit.

Kui aasta algul prognoosis Sangar 2004. aasta kasumiks 8 miljonit krooni ja käibeks 200 miljonit krooni, siis tänaseks on lootused tunduvalt kahanenud.

'Meie selle aasta kasumiplaan on 2,4 miljonit krooni,' ütles Sangari turundusdirektor Triin Anette Kaasik. 'See 8 miljonit oli väga esialgne.'

Sangari finantsdirektor Maia Palgi ütles eelmise nädala lõpus Äripäevale, et AS Sangar täitis käibeprognoosi, kuid käive jäi täitmata tütarfirmal AS Valga Vabrik. 'Materjalide hilinenud saabumise tõttu lükkus Valga Vabriku käive augustisse ja septembrisse,' teatas Palgi, kelle sõnul võib sama öelda ka kasuminumbrite kohta. 'Kasumiprognoosi täitis AS Sangar, Valga Vabrikul on see täitmata käivete edasilükkumise tõttu.'

AS Sangar kuulub Eesti viie suurima rõivatööstuse hulka, 2003. aastal teenis grupp 181,3miljonilise käibe juures 6 miljonit krooni kasumit.

Hetkel kuum