Rahandusminister ja tööandjad vaidlevad edasi

Inno Tähismaa 21. oktoober 2004, 00:00

?Meie oma analüüsist ei taganenud,? ütles Eesti Tööandjate Keskliidu (ETTK) volikogu esimees Enn Veskimägi.

Rahandusministeeriumi ja tööandjate arvutuste vahel on suured käärid. Kui tööandjad on arvutanud ettevõtete tuleva aasta maksukoormuseks 17% SKPst ja see tõuseb, siis ministeerium arvutas 14,4% SKPst ja trend on vähenev. Kui tööandjad arvutasid valitsussektori kulude tõusu 43%ni SKPst, siis ministeerium sai samaks numbriks 40,7%.

Rahandusministeeriumi eile esitatud seletusest võib aru saada, et ministeerium ei arvuta ettevõtluse maksukoormuse hulka aktsiise ja käibemaksu. Samuti arvestab valitsus enam maksumääraga, mitte aga maksudest laekunud rahaga.

Rahandusministeeriumi eilsel kohtumisel esindanud minister Taavi Veskimäe sõnul näib Eesti maksukoormus võrreldes Läti ja Leeduga kõrgem, kuna meil laekuvad maksud paremini. Tegelikud maksumäärad on samad.

Taavi Veskimägi ütles ministeeriumi hinnanguid kommenteerides, et sama metoodika põhjal saadud numbrid saadetakse ka Euroopa Liidu ametkondadele ning Eurostatile. Ja Euroopa statistikaamet Eurostat valvab omakorda numbrite õigsuse üle.

Tööandjate esindaja Enn Veskimägi ütles tööandjate arvutusi kommenteerides, et eeskuju on võetud Euroopa ettevõtjatelt. Tööandjate analüüsi autor on tuntud makromajanduse spetsialist Lauri Luiker, kes esindab tööandjaid läbirääkimistel valitsusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing