EPL: Ansip Res Publicaga võrdse ühinemise vastu

05. november 2004, 08:03

Reformierakonna tulevane esimees Andrus Ansip ei pea erakonnale siduvaks Siim Kallase ja Juhan Partsi talvist kokkulepet paremerakonnad ühendada.

?See pole ju mitte mingisugune kokkulepe,? ütles Ansip eile Eesti Päevalehele. ?Me võime kokku leppida, et USA ja Mehhiko ühinevad, me võime selles teiega kahekesi kokku leppida, aga vaevalt nende käitumises meie kokkuleppe tulemusena midagi muutub. Sellised kokkulepped ei saa kuidagi olla siduvad.?

Ansip nimetas ?kõige rohkem kavatsuseks? Reformierakonna juhi kohalt lahkuva Siim Kallase ning Res Publica esimehe, peaminister Juhan Partsi jaanuarikuist kahe valitsuspartei ühinemise memorandumit. ?Kavatsuses iseenesest pole midagi laiduväärset,? lisas Ansip.

?Mina käsitlen seda sellisena, et tegemist on mingisuguse kavatsuste protokolliga, mis on kümme kuud tagasi allkirjastatud. Praegu on aeg muutunud ja ilmselge, et tollastel kavatsustel pole enam reaalsusega pistmist,? lausus Ansip, kes enda sõnul teadis memorandumi olemasolust, kuid mitte detailselt. ?Minu jaoks on see tähtsusetu paber.?

Ansipi sõnul tunneb Reformierakond end ka palju tugevamini kui jaanuaris memorandumi sõlmimise järel, sest Res Publica populaarsus on praeguseks langenud valimiskünnise piirile, kuid Reformierakonnal tõusnud üle 15 protsendi. ?Ei näe küll mingit põhjust, miks Reformierakond peaks ohverdama oma tugeva positsiooni,? lisas ta. ?Seda ei saa lihtsalt juhtuda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing