Teede REV maksab ka börsifirmana viiendiku kasumist dividendideks

Reedel toimunud Teede REV-2 aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul otsustasid aktsionärid muuta firma põhikirja ja valida uue viieliikmelise nõukogu. Nõukogus on nüüd Margus Mugu, Ivo Tarn, Jüri Ristimägi, Mati Kõpper ja Svetlana Aleksejeva.

Oktoobri lõpus ütles ettevõtte juhatuse esimees Peeter Vilipuu Äripäevale, et tänavu enam ei jõuta firma börsile viia, sest põhikirjas tuleb ära muuta paar juriidilist apsakat. Nüüdseks on see tehtud ja firma börsile viimise otsustavad tuleva aasta mais aktsionärid. Suurim muudatus põhikirjas oli, et firma aktsiad on nüüd vabalt võõrandatavad ehk neid saab vabalt müüa või ka börsile viia. Varasema põhikirja kohaselt oli müümisel kolmandatele isikutele firma aktsionäridel ostueesõigus.

Praegu firma börsile minekul uut aktsiaemissiooni ei korralda. ?Kuid ärikliima muutub väga kiiresti ja ei tea, mis kevadel saab? ütles Vilipuu.

Tänavuseks aastaks ennustab Vilipuu seni prognoositud käibe ehk 565 mln krooni ületamist. Kuid samas lubatud 35 mln krooni kasumit täpselt täis ei tule.

?Tuleval aastal jõuab kohalike valimiste tõttu teedeehituses kätte jälle haripunkt, sellele järgneb aga taas totaalne pohmell ja vaikus,? kommenteeris Vilipuu.

Hetkel kuum